• תפריט
שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

הכניסה לארה"ב תפוח שקיבלה בטיסה בלי להצהיר עליו, ונקנסה ב-500 דולר

תושבת קולורדו ששבה מפריז נתפסה בביקורת המכס עם תפוח בשקית אטומה ונענשה על המקום משום שלא דיווחה על הכנסת מוצר חקלאי. היא אף עלולה לאבד את סטטוס הכניסה המהירה בביקורת הגבולות

שירות כלכליסט 21:1423.04.18

תושבת קולורדו נקנסה ב-500 דולר בידי סוכנות המכס והגנת הגבולות של ארה"ב (CBP) לאחר שנכנסה לארה"ב ובתיקה תפוח שקיבלה בטיסת דלתא איירליינס.

 

 

 

האישה, כריסטל טאדלוק, סיפרה לרשת פוקס כי לקראת סוף הטיסה לארה"ב, חילקו הדיילים לנוסעים תפוחים בשקיות פלסטיק. טאדלוק הניחה את התפוח בתיקה על מנת לשמור אותו לטיסה המקשרת לעיר מגוריה.

 

אולם כשעברה במכס נבחר תיקה באקראי לבדיקה ביטחונית, שבה מצא איש המכס את התפוח העטוף בשקית עם הלוגו של דלתא.

 

מטוס של דלתא מטוס של דלתא צילום: getty

 

כשנשאלה לגבי התפוח הסבירה כי קיבלה אותו במטוס ושאלה אם תוכל להשליך אותו לפח או לאכול אותו. סוכן המכס ענה בשלילה וקנס אותה ב-500 דולר על שהביאה עמה פרי מבלי להכריז על כך.

 

"הוא שאל אותי אם הטיול של לצרפת היה יקר ועניתי לו שכן. לא ממש הבנתי מדוע שאל את זה, ואז הוא אמר: 'הוא עומד להיות הרבה יותר יקר לאחר שאקנוס אותך ב-500 דולר'", סיפרה בראיון.

 

קריסטל טדלוק, הנוסעת שנקנסה על הכנסת תפוח קריסטל טדלוק, הנוסעת שנקנסה על הכנסת תפוח צילום: KDVR

 

טאדלוק אמרה שהטעות התמימה עלולה לעלות לה עוד יותר מ-500 דולר – היא אף עלולה לאבד את סטטוס הכניסה הגלובלית המהירה שלה (Global Entry Status), המאפשר לנוסעים המוגדרים כבעלי סיכון נמוך מעבר מהיר בביקורת הגבולות.

 

היא סיפרה כי היא מאוד מתוסכלת, וטוענת כי אסור היה לדלתא לחלק את התפוחים או לכל הפחות היה עליהם להזכיר לנוסעים כי עליהם להשאיר את הפירות במטוס. לדבריה, רשויות המכס יכלו להתנהל בצורה שונה לאחר שראו כי התפוח היה ארוז בשקית על הלוגו של דלתא.

 

"מאוד לא נעים לעבור במכס ולזכות ליחס של פושע בגלל פרי", אמרה.

 

דובר מטעם סוכנות המכס והגנת הגבולות של ארה"ב אמר בתגובה לפוקס ניוז: "יש להצהיר על כל מוצרי החקלאות. פריטים אסורים שהנוסע אינו מצהיר עליהם מוחרמים ומושמדים בידי ה-CBP. יתר על כן, ניתן להטיל קנסות אזרחיים בשל אי דיווח על מוצרים חקלאיים והם יכולים להגיע עד 1,000 דולר לעבירה ראשונה המערבת כמויות בלתי מסחריות. אם אנו סבורים כי מדובר בכמות מסחרית הקנסות גדולים הרבה יותר".

 

דובר מטעם חברת דלתא אמר: "אנו מעודדים את לקוחותינו לציית לחוקי המכס והגבולות של ארה"ב ולדרישותיהם".

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x