תעשייה ופיננסים

בכיר בפורשה נעצר במסגרת החקירה בפרשת דיזלגייט

לפי רויטרס, מדובר ביורג קרנר העומד בראש חטיבת פיתוח הרכבות של החברה; שלשום פשטה משטרת גרמניה על משרדי פורשה

שירות כלכליסט 10:3121.04.18

מנהל בכיר בפורשה נעצר אתמול (ו') בגרמניה במסגרת חקירת החשדות לזיוף תוצאות פליטות דיזל ע"י קבוצת פולקסווגן המחזיקה בחברת הרכב. לפי סוכנות הידיעות רויטרס, מדובר ביורג קרנר העומד בראש חטיבת פיתוח הרכבות של פורשה. שלשום פשטה משטרת גרמניה על משרדי החברה, וכן על משרדי חברת אאודי.

 

 

 

התובעים בגרמניה אמרו שהבכיר נעצר עקב חשש המשטרה שימלט או ישבש את החקירה. טרם הוגש נגדו כתב אישום.

 

פרשת "דיזלגייט" הקשורה לפולקסווגן התפוצצה בשלהי 2015 אחרי שיצרנית המכוניות נתפסה מרמה במבחני פליטת מזהמים. בספטמבר אותה שנה הודתה פולקסווגן כי התקינה תוכנות זיוף במכוניות הדיזל שלה - והפרשה הובילה למחיקת מיליארדי יורו משווי השוק שלה ואילצה את המנכ"ל הקודם מרטין וינטרקורן להתפטר.

 

 

פורשה קאיין פורשה קאיין

 

קבוצת פולקסווגן פיטרה את מנכ"לה בשבוע שעבר, במסגרת חילופי גברי פתאומיים בראשות החברה: מתיאס מולר מילא את תפקיד המנכ"ל במשך פחות משלוש שנים, לאחר שמונה לתפקיד בשיאה של שערוריית פליטות המזהמים. קודם לכן הוא שימש כמנכ"ל פורשה.

 

פורשה לא מייצרת מנועי דיזל בעצמה, אלא משתמשת במנועים שמיוצרים ע"י חטיבות אחרות בקבוצה.

 

העיתון הגרמני "בילד" דיווח אתמול שמנהל פורשה, אוליבר בלומה, דחה כל רמיזה לביצוע עברה כלשהי על ידו, וזאת במכתב שהפיץ בקרב עובדיו. "התביעה מאשימה את החשודים, ואת פורשה, בידיעה שיחידות שליטה לא חוקיות הותקנו במנועים הללו", הוא כתב. "אנחנו דוחים את ההאשמות ונעשה כל שביכולתנו כדי לטהר את שמנו". 

 

 

 

פורשה נחשבת שחקנית חדשה יחסית בשוק רכבי הדיזל: היצרנית אומנם ייצרה טרקטורים בעלי מנועי דיזל כבר לפני מעל 50 שנים אך מכונית הכביש הראשונה של פורשה שצוידה במנוע דיזל - הקאיין - הוצגה רק לפני תשע שנים. כיום פורשה מייצרת שלושה דגמי דיזל עיקריים: מקאן, קאיין ופאנאמרה, שיצורם יופסק. לאחרונה הכריזה כי תפסיק לייצר דגמי דיזל עד שנת 2019.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x