$
בשולי החדשות

מיליארדר אמריקאי: השגתי תמיכה לחלוקת קליפורניה לשלוש מדינות

טים דרייפר, שכבר כשל פעמיים בעבר בניסיונו לחלק את קליפורניה, הודיע שהשיג 600 אלף חתימות התומכות ברעיון. אם החתימות יאושררו, ההצעה תעלה להצבעה בנובמבר

שירות כלכליסט 18:5113.04.18

טים דרייפר, מיליארדר ויזם טכנולוגיה, הודיע אתמול (ה') שחזונו לחלק את קליפורניה לכמה מדינות חדשות יובא בקרוב להכרעת המצביעים, כך מדווח אתר CBC לוס אנג'לס..

 

 

דרייפר אמר שהצליח לאסוף 600 אלף חתימות על עצומה שקוראת להעלות את חלוקת קליפורניה להצבעה בנובמבר, כאשר יש צורך ב-366 אלף חתימות לצורך כך. זהו ניסיונו השלישי של דרייפר להביא מצביעים לתמוך בקריאתו לחלק את המדינה המאוכלסת ביותר בארה"ב.

 

 

הוליווד הוליווד

 

דרייפר, שב-2014 ו-2016 כשל בניסיונותיו לזכות בתמיכה לקיום משאל עם לחלוקת קליפורניה לשישה חלקים, אמר בהודעה לעיתונות אתמול שהוא מתכנן להגיש את החתימות לפקידים הרלוונטים בשבוע הבא. "זהו מופע חסר תקדים של תמיכה שמגיע מכל פינה של קליפורניה", אמר. עם זאת, ממש לא ברור האם היוזמה תעלה להצבעה בנובמבר, כיוון שהחתימות צריכות לעבור אישרור, ובדרך כלל אלפים רבים מתוכן לא מתקבלות.

 

 

סן פנסיסקו. האם תהיה חלק מקליפורניה הצפונית? סן פנסיסקו. האם תהיה חלק מקליפורניה הצפונית?

 

תכניתו הנוכחית של דרייפר תחלק את המדינה לקליפורניה הצפונית, קליפורניה הדרומית, וקליפורניה המרכזית. לוס אנג'לס - ביתה של תעשיית הקולנוע של המדינה - תישאר בקליפורניה המרכזית, אך אזורים חקלאיים ומיוערים, יחד עם סן פרנסיסקו ועמק הסיליקון, יופרדו ויסופחו לשתי המדינות האחרות.

 

דרייפר אמר שתכניתו תפחית את כוחם של איגודי מורים ופוליטיקאים בסקרמנטו, בירת קליפורניה. לעומתו, סטיב מוויגליו (Maviglio) אסטרטג דמוקרטי שעבד בקמפיין שהתנגד לצעדים שמציע דרייפר ב-2014 ו-2016, אמר שהניסיון הוא "בזבוז קולוסאלי של משאבים, אנרגיה וזמן". לדברי מוויגליו, "חלוקת המדינה לשלושה חלקים שרירותיים לא פותרת אף אחת מהבעיות של קליפורניה".

 

לפני שהצעת החלוקה תאושר, על קליפורניה לאשרר כאמור את החתימות שדרייפר אסף, ואז על מצביעים יהיה להצביע בעדה בנובמבר. לאחר מכן הדבר יצטרך לקבל את אישורו של הקונגרס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x