$
תעשייה ופיננסים

טראמפ ממשיך לתקוף את אמזון: "נבחן ברצינות רבה את המדיניות הממשלתית בנושא"

נשיא ארה"ב שב והאשים את ענקית הקניות המקוונות כי היא נהנית מיתרון בלתי הוגן מול מתחריה ולא משלמת מס מכירות - סוגיה שבית המשפט העליון ידון בה בקרוב

שירות כלכליסט 14:1106.04.18

דונלד טראמפ ממשיך לתקוף את אמזון: הנשיא האמריקאי אמר הלילה כי הוא מתכוון לבחון היטב את המדיניות הממשלתית ואת מה שהוא רואה כיתרונות עסקיים בלתי הוגנים של אמזון.

 

בשיחה עם עיתונאים באייר פורס 1 - המטוס הנשיאותי - האשים הנשיא את אמזון כי היא נהנית מיתרון בלתי הוגן מול מתחריה, ולא משלמת מס מכירות.

 

כשנשאל אם יבקש לערוך שינויים במדיניות הממשלה הנוגעת לאמזון, ענה טראמפ: "אנו נבדוק את העניין ברצינות רבה מאוד", והוסיף כי בית המשפט העליון ייבחן בקרוב את סוגיית מס המכירות.

 

טראמפ ובזוס טראמפ ובזוס צילום: אי פי איי

 

דרום דקוטה תבקש ב-17 באפריל מתשעת שופטי בית המשפט העליון להפוך פסיקה של בית המשפט מ-1992 הקובעת כי רק חברות הנוכחות פיזית בדקוטה צריכות לגבות מס מכירות. משרד המשפטים האמריקאי הגיש מסמך התומך בבקשה זו, שנדונה בערכאות נמוכות יותר אך נכשלה.

 

על אף שאמזון לא מעורבת בתביעה זו, יש להניח כי פסיקה בעניין תשפיע עליה גם כן, כמו על קמעונאיות אונליין אחרות. אמזון כבר הסכימה לגבות מס מכירות בכל 45 המדינות המטילות את המס על מוצרים הנמכרים ישירות מחברות הפועלות בהן. לטענת דקוטה הדרומית, חנויות פיזיות סובלות מהמצב הקיים שכן על פי חוק עליהן לגבות מס מכירות מהקונים ולכן הן נמצאות בעמדת נחיתות בכל הנוגע למחירים.

 

דבריו של טראמפ מגיעים לאחר שכינה בטוויטר את העיתון "וושינגטון פוסט" - הנמצא בבעלותו הפרטית של ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון - "הלוביסט המוביל" של החברה. ואולם לדברי גורמים רשמיים בבית הלבן, אין כרגע תוכניות לערוך שינויים במדיניות בנוגע לאמזון.

 

טראמפ נוהג דרך קבע למתוח ביקורת על ה"וושינגטון פוסט" שלטענתו אינו מעניק לו יחס הוגן.

 

הנשיא תקף את העיתון על פרסום כוונתה של סין להטיל מכסים על מוצרים אמריקאיים, כתגובה לצעד דומה שהוא עצמו נקט. "עיתון החדשות המזויפות, והלוביסט המוביל של אמזון, מפרסם עוד כותרת (מיני רבות) מזויפת", כתב טראמפ בטוויטר. אמזון והוושינגטון פוסט לא הגיבו לדברים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x