$
תעשייה ופיננסים

פוקס המאה ה-21 מציעה לדיסני: תרכשו מאיתנו את סקיי ניוז

תאגיד התקשורת של רופרט מרדוק הגיש שתי הצעות חדשות במטרה לקבל אישור להשתלטות על רשת השידור סקיי. ההצעות אמורות לשכך את חששות הרגולטורים שלמרדוק תהיה יותר מדי שליטה על המדיה הבריטית

שירות כלכליסט 13:5803.04.18
פוקס המאה ה-21 של רופרט מרדוק מנסה שוב לקבל אישור להשתלטות על רשת השידור הבריטית סקיי.

 

רשות התחרותיות והשווקים הבריטית פרסמה שתי הצעות חדשות של חברת 21st Century Fox שאמורות לשכך את חששות הרגולטורים לגבי כך שהרכישה תיתן למשפחת מרדוק יותר מדי שליטה על המדיה הבריטית.

ההצעה הראשונה כוללת את מכירת סקיי ע"י פוקס לחברת דיסני. לפי פוקס, דיסני מעוניינת בסקיי ניוז בין אם רכישתה המתוכננת בהיקף 52 מיליארד דולר של חלקים מפוקס תצליח, ובין אם לאו.

 

לפי ההצעה השנייה, סקיי ניוז תופרד באופן חוקי משאר רשת סקיי, תוך כוונה להבטיח את אי תלותה.

 

רופרט מרדוק בעלי פוקס סנצ'ורי 21 רופרט מרדוק בעלי פוקס סנצ'ורי 21 צילום: בלומברג

 

חברת פוקס המאה ה-21 הודיעה שהיא מאמינה שהצעותיה מתייחסות באופן "מקיף וקונסטרוקטיבי" לחששות הרגולטורים הבריטים.

 

ממשלת בריטניה ביקשה מהרגולטורים לבחון את ההשתלטות על סקיי בספטמבר, עקב חששות שהעסקה תרכז יותר מדי השפעה בידיה של משפחת מרדוק.

רופרט מרדוק ואחד מבניו, לכלן, הם שני יושבי הראש של פוקס. הבן האחר, ג'יימס, הוא המנכ"ל. המשפחה שולטת גם ב-News Corp, שבבעלותה שלושה מהעיתונים הגדולים ביותר בבריטניה- הסאן, הטיימס, והסאנדיי טיימס.

 

ניסיון הרכישה של סקיי הפך לנושא חם בבריטניה, כולל מספר פוליטיקאים שניסו להביא לבדיקה מדוקדקת יותר של משפחת מרדוק בעקבות סדרת שערוריות בערוץ החדשות בכבלים האמריקאי, פוקס ניוז.

 

הצעתה של משפחת מרדוק לרכישת סקיי אותגרה גם מכיוון נוסף. חברת הכבלים והבידור האמריקאית קומקאסט, הגישה הצעה משלה על סקיי בפברואר, והציעה עבורה יותר משהציעה פוקס.

 

בתקופה בה צרכנים אמריקאים רבים מבטלים את מנויי הכבלים שלהן ומבלים יותר זמן באינטרנט, דיסני וקומקאסט מנסות שתיהן לרכוש להן צרכנים חדשים מעבר לים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x