שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

הפיתרון של דרום קוריאה לימי העבודה הארוכים: כיבוי אורות בשעה 8 בערב

עיריית סיאול, המתמודדת עם ההשלכות של עבודת יתר, החליטה כי החל מהשבוע הבא היא תנתק את החשמל בעיר שעה 8 בימי שישי בערב, זאת כדי למנוע ממעסיקים להשאיר עובדים במשרד בשעות הלילה

שירות כלכליסט 14:3101.04.18

בירת דרום קוריאה רוצה שעובדיה יעבדו פחות: החל מהשבוע, הרשויות בסיאול יורידו את השאלטר בבית העירייה בשעה שמונה בערב בכל יום שישי כדי להניא את העובדים מלעבוד שעות נוספות אל תוך הלילה. במאי כיבוי האורות יוקדם לשעה שבע בערב.

 

ימי עבודה ארוכים הם סגנון חיים מקובל בדרום קוריאה, היכן שמקובל להתחיל את יום העבודה מוקדם בבוקר ולסיימו מאוחר בלילה. יפן נאבקת גם היא בהשלכות החברתיות של עבודת יתר. מעסיקים דרום קוריאנים נמנעים בהרבה מקרים מלתת לעובדיהם הפסקה או חופשה ארוכות בבת אחת, אפילו אם הם זכאים להן, כך אומרת איין הונג, פרופסורית למחקר מדינת הרווחה באוניברסיטת יונסיי בסיאול. עובדי ממשלה נתונים במיוחד ללוחות זמנים מפרכים. בדרום קוריאה הם עובדים בערך 1,000 שעות יותר בשנה לעומת מדינות מתפתחות אחרות, כך מצא סקר ממשלתי שהתפרסם בינואר.

 

על ידי כיבוי האורות בימי שישי, עיריית סיאול מקווה לתת דוגמא לחברות ולעודד אותן לפעול לקידום תחושת האיזון בין העבודה והחיים הפרטיים של העובדים, כך אומר הו'גין צ'וי, דובר מטען העירייה.

 

מגדלי משרדים בסיאול. העובד הממוצע עובד 1,000 שעות בשנה יותר בהשוואה לעובדים במדינות מפותחות מגדלי משרדים בסיאול. העובד הממוצע עובד 1,000 שעות בשנה יותר בהשוואה לעובדים במדינות מפותחות צילום: בלומברג

 

אך אכיפת השגרה החדשה אולי לא תהיה פשוטה כל כך. העירייה כבר ניסתה קודם לכן לעודד את העובדים לכבות אורות בשש בערב בימי שישי, אך זה רק הוביל לבקשות לפטור מהמנהג החדש.

 

ואמנם, המדיניות הנוכחית לכבות את האורות לעובדים היא יותר מרחיקת לכת, ולא כמו קודם לכן, העירייה אומרת שלא תאשר עוד פטורים או בקשות לשעות נוספות מעבר לשעת כיבוי האורות.

 

הונג, הפרופסורית מאוניברסיטת יונסיי מרוצה מהיוזמה, ומאמינה שיש לה סיכוי גבוה למתן את שעות העבודה של העובדים.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x