$
תעשייה ופיננסים

חברת ההפקה של הארווי ויינשטיין הגישה בקשה להגנה מפני נושים

ויינשטיין קומפני של מפיק הקולנוע המואשם בהטרדות ובתקיפות מיניות הגיעה להסדר עם קרן אקוויטי פרטית, המבקשת לרכוש את החברה באמצעות הליך פשיטת רגל. המסמכים הרלוונטיים הוגשו אמש

שירות כלכליסט 12:2420.03.18

חברת ההפקה ויינשטיין קומפני של מפיק הקולנוע המוכפש הארווי ויינשטיין הגישה בקשה להגנה מפני נושים. אולפן הסרטים בבעלותו של ויינשטיין, משותק בשל האשמות להטרדות ולתקיפות מיניות מצידו.

 

 

 

כעת הגיעה החברה להסדר עם קרן אקוויטי פרטית לנטרן קפיטל פרטנרס (Lantern Capital Partners), המבקשת לרכוש את החברה באמצעות הליך פשיטת רגל. המסמכים הרלוונטיים הוגשו אתמול בערב.

 

הארווי ויינשטיין הארווי ויינשטיין צילום: איי פי

 

"בעוד שקיווינו להגיע למכירה כוללת בבית המשפט, הדירקטוריון שמח להודיע כי בידו תכנית למקסימיזציה של שווי הנכסים ולשמירה על כמה שיותר מקומות עבודה תוך חיפוש צדק עבור הקורבנות". כך אמר בהודעה שפורסמה ב-CNN בוב ויינשטיין, אחיו של הארווי ויו"ר החברה.

 

גופים נוספים המעוניינים ברכישת החברה יכולים עדיין להתחרות בהצעה של קרן לנטרן

.

על פי המסמכים, האומדן של עסקי ויינשטיין קומפני הם בין 500 מיליון דולר ל-1 מיליארד דולר.

 

באותו הזמן שפשיטת הרגל הוכרזה, אמרה החברה כי תשחרר את קורבנות התנהגותו של ויינשטיין וכן עדים להתנהגות זו מכל הסכם סודיות שחתמו עם החברה. "ההסכמים בטלים ומבוטלים מיידית", נאמר בהודעה לעיתונות. "אף אחד לא צריך לפחד מלדבר או לשמור על שתיקה תחת איום", נמסר מהחברה.

 

התובע הכללי של מדינת ניו יורק, אריק טי שניידרמן מנסה כבר חודשים להגיע לתוצאה זו.

 

"זהו רגע מכונן עבור השיח על השפעותיה ההרסניות של התנהגות מינית בלתי הולמת במקום העבודה", אמר שניידרמן אתמול (ב'). "ויינשטיין קומפני הסכימה לפטור את הקורבנות והעדים להתנהגות המינית הבלתי הולמת מהסכמי הסודיות שלהם. תוצאה שהמשרד שלי מנסה להשיג במהלך תהליך החקירה והליטיגציה. כעת יושמעו הקולות שהושתקו זמן רב מידי".

 

נכון לעתה עשרות נשים מאשימות את ויינשטיין בהתעללות מינית. זאת לאחר דיווחים בניו יורק טיימס ובניו יורקר אשתקד לגבי היחס שלו לנשים, כולל כמה מהעובדות שלו. הוא הואשם באונס, בתקיפה ובאופנים שונים של התנהגות מינית בלתי הולמת. על אף שהחל בטיפול פסיכולוגי עם פרסום הדברים, דוחה ויינשטיין כל האשמה נגדו בדבר יחסי מין שלא בהסכמה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x