שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

מיקרוסופט משיבה לביקורת: פיטרנו 20 עובדים אשתקד עקב הטרדות מיניות

מזכר ששלחה ענקית התוכנה לעובדיה מנסה להדוף את הטענה לפיה היא לא מתייחסת ברצינות לתלונות על הטרדה מינית ואפליה מגדרית

שירות כלכליסט 17:2318.03.18

מיקרוסופט פיטרה בשנה שעברה בערך 20 עובדים עקב הטרדות מיניות - כך לפי מזכר ששלחה החברה לעובדים.

 

 

 

קתלין הוגאן, סמנכ"לית כוח האדם (chief people officer) של ענקית התוכנה כתבה במזכר שהפיצה לעובדים ביום חמישי האחרון שהחברה קיבלה 83 תלונות על הטרדה מינית בארה"ב בין יולי 2016 ליוני 2017.

 

"כמעט 50% מהן נמצאו כנכונות בחלקן או במלואן לאחר חקירה, ויותר מ-25% מהן הסתיימו בפיטורי העובד שפעל בצורה לא הולמת", כך כתבה הוגאן במזכר שהחברה הפיצה לעובדיה.

 

מטה מיקרוסופט מטה מיקרוסופט צילום: microsoftproductreviews.com

 

 

הפרטים החדשים הללו מהווים ניסיון להדוף את הטענה שמיקרוסופט לא מתייחסת ברצינות הראויה לתלונות על הטרדה מינית ואפליה, אשר נחשפה לציבור במסמך משפטי השבוע.

 

לפי המסמך, שהוא חלק מתביעה משפטית שהוגשה ע"י עובדת לשעבר, עובדות במיקרוסופט הגישו 238 תלונות על הטרדה ואפליה למחלקת משאבי האנוש של החברה בין 2010 ל-2016. התביעה טוענת שרק אחת מ-118 התלונות שעסקו באפליה מגדרית נמצאה כ"מבוססת" על ידי צוות החקירה של החברה.

 

במזכר שפרסמה, ציינה הוגאן שהדיווחים לפיהם מיקרוסופט "לא לוקחת את הנושאים האלה ברצינות ואינה חוקרת את התלונות ביסודיות" כוללים "מידע לא מדויק ומטעה". "אנחנו רוצים שאנשים יהיו מסוגלים להעלות את בעיותיהם. אנחנו לוקחים אותן ברצינות וחוקרים אותן לעומק, והיכן שאנו מוצאים בעיה, אנחנו נוקטים בפעולות המתאימות," היא כתבה.

 

בנוסף למספר ההטרדות, הוגאן אמרה גם שמיקרוסופט קיבלה 84 תלונות על אפליה מגדרית באותה תקופת זמן. בערך 10% מהן "נמצאו כמבוססות בחלקן או במלואן", היא הוסיפה. הוגאן הדגישה גם שמיקרוסופט מעסיקה יותר מ-65 אלף עובדים בארה"ב לבדה.

 

התביעה המשפטית ותגובתה של מיקרוסופט מגיעות בעת שתעשיית הטכנולוגיה, כמו רוב אמריקה התאגידית, נמצאת תחת חקירה יסודית באשר ליחס לנשים במקום העבודה. יזמים ובעלי הון בכירים התפטרו לאחרונה עקב האשמות בהטרדה. גוגל מצאה את עצמה על הכוונת של משרד העבודה בנוגע לפערי שכר על רקע מגדרי, ואובר פיטרה 20 עובדים בעקבות חקירת הטרדות מיניות בשנה שעברה.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x