$
תעשייה ופיננסים

בכיר בנייקי התפטר בעקבות תלונות על "התנהגות בלתי הולמת"

טרבור אדוארדס יעזוב את החברה באוגוסט; עם זאת דוברת החברה אמרה כי לא הועלו נגדו האשמות ישירות להתנהגות בלתי הולמת; עוד נמסר כי מארק פארקר יישאר מנכ"ל ויו"ר נייקי עד אחרי 2020

שירות כלכליסט 15:0316.03.18

נשיא מותג בנייקי, טרבור אדוארדס התפטר מתפקידו ויפרוש באוגוסט. כך הודיעה דוברת מטעם נייקי. מוקדם יותר דיווח "וול סטריט ג'ורנל" - על סמך תזכיר פנימי שהגיע לידיו - כי נייקי קיבלה בשבועות האחרונים דיווחים על "התנהגות בתוך החברה שאינה תואמת את ערכי הליבה, ההכללה, ההעצמה והכבוד שבהם דוגלת החברה".

 

בנייקי דווחו "התנהגויות שאינן מתיישבות עם ערכי הליבה של החברה והנוגדות את קוד ההתנהגות שלנו", אמרה הדוברה, והוסיפה כי לא הועלו האשמות ישירות להתנהגות בלתי הולמת נגד אדוארדס.

 

"כאשר אנו שומעים טענות אנו חוקרים אותן ונוקטים צעדים בהתאם", אמרה.

 

אדוארדס ישמש עתה יועץ למנכ"ל החברה מארק פארקר עד לפרישתו, הוסיפה. לדבריה, אליוט היל, הנשיא לשעבר של נייק ג'יאוגרפיס, יחליף את אדוארדס כנשיא צרכנים ושוק.

 

עוד נמסר כי פארקר יישאר מנכ"ל ויו"ר נייקי עד אחרי 2020.

 

מהלכים אלו מגיעים כמעט שנה לאחר שענקית לבוש הספורט ביצעה חילופים בהנהלתה וייעלה את פעילותה העסקית, באמצעות צמצום מספר החטיבות משש לארבע. כמו כן, חיסלה החברה כרבע מדגמי הנעליים שלה וקיצצה 2% מכוח האדם שלה. אדוארדס היה ממונה על המהלך.

 

בתזכיר הפנימי של החברה, שחשף "וול סטריט ז'ורנל", אמר פארקר כי נייקי עורכת בחינה של מערכת משאבי האנוש, בשל עלייה במספר התלונות הפנימיות. הוא לא ציין מהו טבען של התלונות או אם הן נוגעות לאדוארדס או למנהלים אחרים. 

 

 

מפעל של נייקי מפעל של נייקי צילום: איי פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x