$
עולם

רשמית: טראמפ מינה את הפרשן הכלכלי לארי קודלו ליועצו

קודלו שימש כיועץ בקמפיין הבחירות לנשיאות של טראמפ, בחודש האחרון מתח ביקורת על החלטת הנשיא להטיל מכסים על ברזל ואלומיניום;

שירות כלכליסט 13:3015.03.18

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מינה את לורנס (לארי) קודלו ליועצו הכלכלי הבכיר. קודלו (70), פרשן ואנליסט כלכלי שמרן, שימש כיועץ בקמפיין הבחירות לנשיאות של טראמפ. כעת הוא ימונה לראש המועצה הלאומית לכלכלה. 

 

קודלו יחליף את גארי קוהן, שעזב בשבוע שעבר את הבית הלבן על רקע החלטת הנשיא להטיל מכסים על ייבוא אלומיניום ופלדה.

 

 

 

אתמול פורסם כי טראמפ צפוי למנות את קודלו לתפקיד. היום אישר הנשיא - בציוץ בטוויטר כמובן - את דבר המינוי.

"המדינה שלנו תזכה לשנים רבות של הצלחה כלכלית ופיננסית, עם מסים נמוכים, חדשנות חסר תקדים, מסחר הוגן ושוק עבודה מתרחב", כתב טראמפ.

 

 

 

 

 

קודלו בן ה-70 עבד בבית הלבן כבר בשנות ה-80 תחת הנשיא רונלד רייגן, אבל ברוב השנים האחרונות עבד עבור רשת CNBC וכלי תקשורת אחרים. בשנה האחרונה הוא ייעץ לנשיא באופן לא רשמי, והוא מוגדר על ידי גורמים בבית הלבן כמי שמיודד ומתואם עם טראמפ הן ברמה האישית והן ברמה הפוליטית. גם בקמפיין הבחירות לנשיאות ב-2016 שימש קודלו כיועץ לטראמפ, והוא עבד בצמוד למזכיר האוצר סטיבן מנוצ'ין על תוכנית המס.

  

בהופעותיו בתקשורת בחודש האחרון מתח קודלו ביקורת על הכוונה של טראמפ להטיל מכס על ייבוא פלדה ואלומיניום - עמדה שעלולה הייתה לפסול מועמדים אחרים, אבל במקרה זה אמר טראמפ כי הוא "מבין את הביקורת".

לארי קודלאו
לארי קודלאו צילום: גייג סקידמור, ויקיפדיה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x