$
תעשייה ופיננסים

ההכנסות של דיסני מ"הפנתר השחור" יחצו את מיליארד הדולר בפחות מחודש

עד כה גרף הסרט, הראשון מבית מארוול שבוים בידי במאי אפרו-אמריקאי, הכנסות של 521 מיליון דולר בקופות בארה"ב. הדבר הכניס אותו לעשרת הסרטים המרוויחים ביותר בהיסטוריה

שירות כלכליסט 14:0112.03.18

הסרט "פנתר שחור" מאת אולפני דיסני ומארוול עומד לחצות את מיליארד הדולר בקופות. כך הודיעה דיסני ביום שבת. הסרט, שבו מככב צ'נדוויק בוסמן, בבימויו של ראיין קוגלר, מצטרף למועדון מיליארד הדולר ביום ה-26 להגעתו למסכים.

זהו הסרט ה-16 של דיסני העובר את רף מיליארד הדולר והוא החמישי מסדרת מארוול לעבור רף זה, לצד "הנוקמים", "הנוקמים: עידן אולטרון", "איירון מן 3" ו"קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים".

מתוך הסרט "הפנתר השחור" מתוך הסרט "הפנתר השחור" צילום: null

 

עד כה גרף הפנתר השחור הכנסות של 521 מיליון דולר בקופות בארה"ב, מה שהופך אותו לסרט התשיעי המרוויח ביותר בהיסטוריה. ההכנסות הגלובליות מהסרט עומדות לחצות בסוף השבוע את רף ה-500 מיליון דולר הודות להשקה חזקה בשוק הקולנוע השני בגודלו בעולם: סין, שם הגיע לאקרנים ביום ו' והכניס באותו היום 22 מיליון דולר, על פי דיסני.

בחודש מאז הוצא לאקרנים, שבר הפנתר השחור שיאים בקופות ושבר חסמים בתעשיית הקולנוע.

 

הסרט, שהינו הראשון מבית מארוול שבוים בידי במאי אפרו-אמריקאי, פתח את היום הראשון שלו בקופות אמריקה הצפונית עם הכנסות של 201.8 מיליון דולר. זוהי הפתיחה הטובה ביותר שנרשמה לבמאי אפרו-אמריקאי.

 

בימים אלו מחזיק הסרט ציון של 97% באתר ביקורות הסרטים "רוטן טומטוס" (Rotten Tomatoes) מה שהופך אותו לאחד מסרטי הקומיקס המצליחים אי פעם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x