תעשייה ופיננסים

דיווח: לויד בלנקפיין יפרוש מתפקיד מנכ"ל גולדמן זאקס בסוף השנה

לפי "וול סטריט ז'ורנל", בלנקפיין, אחד המנכ"לים הוותיקים בוול סטריט, צפוי לפרוש ערב חגיגות ה-150 שנה להיווסדו של בנק ההשקעות; אחד משני הנשיאים המשותפים צפוי להחליפו

שירות כלכליסט 19:0509.03.18

לויד בלנקפיין צפוי לפרוש מתפקיד מנכ"ל גולדמן זאקס בסוף השנה או בתחילת 2019 - כך מדווח "וול סטריט ז'ורנל"; בלנקפיין יסגור בכך יותר מ-12 שנה בתפקיד - שהופכות אותו לאחד המנכ"לים עם הוותק הארוך ביותר בתעשיית הבנקאות בוול סטריט.

 

לפי הדיווח, בבנק ההשקעות צפויים למנות לתפקיד את אחד הנשיאים המשותפים, הארווי שוורץ ודיוויד סלומון; זאת כדי שהחילופים מאחורי ההגה יהיו חלקים ומהירים ככל האפשר.

 

מועד עזיבתו של בלנקפיין (63) עדיין לא נקבע סופית, ואולם לפי הדיווח, הוא יפרוש לפני - או בתחילת - שנת ה-150 לייסודו של גולדמן זאקס, שתחול ב-2019.

 

בלנקפיין, בנו של עובד דואר מברוקלין, הוא אחד המנכ"לים הוותיקים בתעשיית הבנקאות בארה"ב. הוא הצטרף לגולדמן זאקס ב-1982 והתקדם בחטיבת המסחר במטבעות ובסחורות עד שמונה ב-2006 למנכ"ל במקומו של הנרי פולסון שעזב לטובת תפקיד שר האוצר האמריקאי, תחת ממשל בוש.

 

בתחילת 2016 הודיע בלנקפיין כי החלים מסרטן הלימפומה, לאחר שעבר 600 שעות של כימותרפיה.

 

עדיין לא ידוע מה יעשה בלנקפיין לאחר הפרישה. שלושת קודמיו בתפקיד עזבו לתפקידים בממשל האמריקאי - דרך שככל הנראה חסומה כעת עבור בלנקפיין, שהצהיר בעבר על תמיכה בהילארי קלינטון, שהפסידה בבחירות לדונלד טראמפ.

 

 

לויד בלנקפיין לויד בלנקפיין צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x