$
תעשייה ופיננסים

סוף המשחק: טויס אר אס צפויה לסגור את כל חנויותיה בארה"ב

רשת חנויות הצעצועים האמריקאית שמתמודדת עם מכירות חלשות והגישה בנובמבר בקשה להגנה מפני נושים בשל חובות של 5 מיליארד דולר, תזנח את תוכניות ההבראה ומאמצי הארגון מחדש

שירות כלכליסט 12:1909.03.18

רשת חנויות הצעצועים טויס אר אס, המתמודדת עם מכירות חלשות, מתכוננת לחסל את כל חנויותיה בארה"ב ולזנוח את מאמצי הארגון מחדש של החברה באמצעות תהליך של פשיטת רגל. כך על פי גורמים המקורבים לעניין.

 

הגורמים אומרים כי מכירות חלשות בעונת החגים הכשילו את תוכניות ההבראה של החברה. בספטמבר הגישה הקמעונאית המובילה בקשה להגנה מפני נושים, וקיוותה שהדבר יאפשר לה לארגן מחדש את נטל החוב שלה המסתכם ב-5 מיליארד דולר, לשפץ את חנויותיה ולשפר את פעילותה. כל זאת בשאיפה לשמר את מעמדה כרשת צעצועים מובילה.

טויס אר אס בטיימס סקוור, ניו יורק טויס אר אס בטיימס סקוור, ניו יורק צילום: אי פי איי

 

 

לאחרונה הכריזה החברה על כוונתה לסגור 184 מחנויותיה - או כ-20% מ-800 חנויותיה בארה"ב. זאת בעוד היא מנהלת מגעים עם נושיה למחזור חובות. אולם כעת שוקלת החברה את חיסול כל חנויותיה בארה"ב, אומרים הגורמים.

 

ייתכן שהחברה תודיע על כוונותיה אלו כבר ביום ב', אז היא צפויה להשתתף בשימוע בנוגע לפשיטת הרגל. ההחלטה של הרשת על מספר החנויות שתסגור תהיה תלויה בהיקף ההצעות לכינוס הנכסים שתקבל, אמרו הגורמים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x