• תפריט
חברה וסביבה

הקאמבק של טראוויס קלאניק: הקים קרן להשקעות בסין ובהודו

מייסד אובר המודח הודיע על הקמת קרן חדשה "להשקעות, לרעיונות ולהימורים גדולים". שמה של הקרן החדשה: 10100 - כתובת בית ילדותו של קלאניק

שירות כלכליסט 10:3408.03.18

מייסד אובר שהודח, טראוויס קלאניק, עושה קמאבק ומודיע על הקמתה של קרן חדשה להשקעות בסין ובהודו. "היום אני מודיע על הקמת קרן חדשה בשם 10100 (טן וואן האנדרד) – בית למה שאני אוהב, להשקעות, לרעיונות ולהימורים גדולים", כתב קלאניק בטוויטר. 

 

 

 

 

הקרן, שכונתה בשם כתובת בית ילדותו של קלאניק, תשקיע במיזמים רחבי-היקף ליצירת משרות, תוך התמקדות בהשקעות נדל"ן, במסחר אלקטרוני ובחדשנות בשוקים מתעוררים כמו סין והודו. הפעילויות שלא למטרות רווח של הקרן יתמקדו בתחום החינוך ותכנון ערים עתידי - כך על פי הציוץ שהעלה מנכ"ל אובר לשעבר בטוויטר.

 

קלאניק התפטר מתפקידו באובר ביוני אשתקד, על רקע טענות להתנהגות אגרסיבית מצדו ותביעת קניין רוחני מול היריבה ווימו (Waymo). החברה גם התמודדה עם האשמות על תרבות ארגונית רעילה שהצמיחה הטרדות מיניות נרחבות ואפליה מגדרית. קלאניק הורה לערוך חקירה בעניין טרם עזיבתו.

 

מאז שפרש מתפקידו כמנכ"ל אובר ולאחר הסדר הפשרה שנחתם בין אובר לוויימו, נאלצה חברת שיתוף ההסעות לעשות שינוי תדמית תחת המנכ"ל החדש דארה קאסרושהאי, וכך גם קלאניק.

 

החודש הצטרף קלאניק לדירקטוריון חברת הסטארט-אפ בתחום הבריאות קראו (Kareo). זהו המינוי הציבורי הראשון שלו מאז התפטר מאובר.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x