תעשייה ופיננסים

חברת ההפקה של הארווי ויינשטיין תגיש בקשה לפשיטת רגל

החברה נקלעה לקשיים כלכליים בעקבות ההאשמות החמורות על הטרדה מינית שנמשכה שנים מצד המפיק האגדי. לאחר שהעסקה למכירתה לא צלחה, החליט הדירקטוריון על הגשת בקשה לפשיטת רגל והגנה מפני הנושים

שירות כלכליסט 10:1626.02.18

חברת ההפקות Weinstein Co, אשר נפגעה קשות בעקבות ההאשמות בניצול מיני נגד אחד ממייסדיה – הארווי ויינשטיין – תגיש בקשה לפשיטת רגל ולהגנת בית המשפט מפני נושיה, לאחר ששיחות על מכירתה נכשלו.

 

דירקטוריון החברה לא הצליח להחיות עסקה במסגרתה הייתה החברה אמורה למכור את אולפני הסרטים לקבוצת משקיעים בראשות מריה קונטררס-סוויט, אשר ניהלה את מנהל העסקים הקטנים (Small Business Administration) בין 2014 ל-2017.

  

ויינשטיין. העסקה למכירת החברה לא צלחה ויינשטיין. העסקה למכירת החברה לא צלחה צילומים: איי פי

 

Weinstein Co כבר נמצאת זמן מה על סף פשיטת רגל, וזאת לאחר ששותפיה, ובהם נטפליקס, ביטלו פרויקטים שהחברה הייתה מעורבת בהם. חברת הסרטים, שאחראית בין השאר לסרט זוכה האוסקר "נאום המלך" וללהיטי טלויזיה רבים כמו Project Runway, סבלה מאובדן הכנסות מאז שיצאו לאור ההאשמות נגד הארווי ויינשטיין באוקטובר.

 

מתעניינים נוספים בקניית החברה היו בין היתר חברת Lion's Gate Entertainment, וקבוצת BeIN Media – בעליה הקטאריים של מיראמקס – אולפני הסרטים שייסדו האחים הארווי ובוב ויינשטיין לפני הקמת Weinstein Co.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x