$
תעשייה ופיננסים

גייטס חושף: אלה שני "הדברים המשוגעים" שקניתי לאחר שהפכתי למיליארדר

מייסד מיקרוסופט, ששווה 92 מיליארד דולר, סיפר כי לפני יותר מ-30 שנה רכש מכונית פורשה ומטוס פרטי; "פינקתי את עצמי"

שירות כלכליסט 18:5622.02.18

ביל גייטס מגלה מהם שני "הדברים המשוגעים" שהרשה לעצמו מאז שהפך למיליארדר בגיל 31.

 

גייטס, מייסד מיקרוסופט ואחד המייסדים של קרן ביל ומלינדה גייטס, הוא האדם השני בעושרו בעולם עם הון שמוערך ב-91.8 מיליארד דולר.

 

גייטס, כיום בן 62, הפך רשמית למיליארדר כשהיה בן 31 - המיליארדר הצעיר ביותר בהיסטוריה עד אז. אבל התפוצצות חשבון הבנק שלו לא שלחה אותו למסע בזבוזים, כך אמר גייטס השבוע כשהתארח בתוכניתה של אלן דג'נרס.

 

"אין לי טעם מוחצן, וזה לא השתנה כל כך הרבה מאז", הוא אמר, והוסיף שדאגתו העיקרית באותו זמן הייתה התשלום לעובדיו, שלרבים מהם היו משפחות שהיו צריכים לפרנס.

 

מטוס מנהלים בומברדייה BD-700 Global Express מטוס מנהלים בומברדייה BD-700 Global Express צילום: ויקימדיה

 

פורשה 959 פורשה 959 צילום: autowpaper

 

לשאלתה של דג'נרס, "אז לא אמרת לעצמך - הגיע הזמן לקנות פורשה?", ענה גייטס: "דווקא כן, בזה פינקתי את עצמי, ואחר כך גם קניתי מטוס לנסיעותיי, שהוא מותרות. אלה בעצם שני הדברים שהרשיתי לעצמי מאז".

 

"אז יש לך רק פורשה ומטוס פרטי?", שאלה דג'נרס. "במונחי דברים משוגעים - כן", השיב גייטס.

 

גייטס התייחס בעבר למטוס הפרטי שלו כ"תענוג מושחת". מדובר במטוס מסוג בומברדייה BD-700 Global Express עם עד 19 מקומות ישיבה ותג מחיר של 40 מיליון דולר.

 

גייטס גם סיפר לדג'נרס שיש לו חדר טרמפולינה בבית, ואחוזה בשווי 125 מיליון דולר בעיר Medina במדינת וושינגטון, שנמצאת פחות מק"מ וחצי מאחוזתו של ג'ף בזוס מאמזון. "הילדים אוהבים טרמפולינה בבית. אני ממליץ על זה", אמר.

 

זה אולי לא מפתיע שגייטס אינו אדם ראוותן. הוא ואשתו מלינדה עסוקים מאוד בעבודה פילנטרופית, ותרמו יותר משני מיליארד דולר רק ב-2016 לנושאים שקשורים לבריאות העולמית ולחינוך בארה"ב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x