שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

מתחרים על בית האופנה לנווין - קרן מקטאר ופוסון הסינית

מאז פוטר המעצב אלבר אלבז ב-2015, המותג הפריזאי סובל מצניחה במכירות והערכות הן שההפסדים ב-2017 מסתכמים ב-27 מיליון יורו; המתמודדת, קרן מייהולה מקטאר, כבר רכשה ב-2016 את מותג האופנה בלמיין

שירות כלכליסט 12:5611.02.18
קרן ההשקעות מקטאר מייהולה (Mayhoola), בעליה של בית האופנה ולנטינו, וכן תאגיד פוסון הסיני, המחזיקה בקלאב מד, מתחרים ביניהם על רכישת השליטה בבית האופנה לנווין (Lanvin).

 

 

 

המותג הפריזאי הוותיק לנווין, שנוסד ב-1889, נמצא כיום בשליטת אשת העסקים הטייוואנית שו-לאן וואנג (Shaw-Lan Wang). המותג נהנה מתחייה מחודשת בשנים האחרונות תחת מעצב העל, אלבר אלבז.

 

אולם פיטוריו הבלתי צפויים של אלבז ב-2015 הביאו עימם צניחה במכירות, שהותירה את לנווין במצוקת מזומנים בסוף 2017. מאז פיטוריו של אלבז, החליפה החברה פעמיים את המנהל הקריאטיבי.

 

קרן מייהולה רכשה ב-2016 את מותג האופנה בלמיין (Balmain). פוסון, צפוי לשלוח קבוצת נציגים לביקור בסטודיו החברה בפריז בסוף השבוע.

 

 

חנות של בית אופנה לנווין (ארכיון) חנות של בית אופנה לנווין (ארכיון) צילום: רויטרס

 

בתחילת נובמבר הודיעה לנווין כי וואנג הטייוואנית תזרים הון נוסף לחברה עד סוף 2017 אולם הדבר לא בוצע. בדצמבר אמר מנכ"ל החברה, ניקולס דרוס, כי "פתרונות בני-קיימא לסוגיות פיננסיות וסוגיות ייצור, שאינם מצריכים הזרמת הון, יימצאו עד לסוף מרץ".

 

בשלב זה לא ברור עדיין מה המחיר שיכולה החברה לקבל ממכירת השליטה בה. ב-2014 דחתה וואנג הצעת רכש מצד מייהולה, שעמדה אז על כ-400 מיליון יורו.

 

החברה הפרטית לא מדווחת על הכנסותיה. אולם גורמים מקורבים מסרו לרויטרס כי ב-2016 רשמה החברה הפסד של 18.3 מיליון יורו. על פי התחזיות צפויים הפסדי החברה לגדול ללפחות 27 מיליון יורו בל-2017, בעקבות הירידה במכירות.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x