$
חברה וסביבה

טויס אר אס סוגרת חמישית מהחנויות שלה בארה"ב

מדובר ב-180 חנויות שייסגרו החל מהחודש הבא. החברה מתמודדת עם צמיחתן של קמעונאיות צעצועים עצמאיות וכן עם אמזון, ומתכוונת להכריז על הנחות משמעותיות ועל שדרוג מועדון הלקוחות שלה במטרה למשוך קונים

שירות כלכליסט 11:2324.01.18

רשת הצעצועים “טויס אר אס” הודיעה אתמול (ג') כי תסגור כחמישית מחנויותיה בארה"ב בחודשים הבאים. זאת נוכח מאמציה להיחלץ מאחת מפשיטות הרגל החמורות ביותר בתחום הקמעונאות המתמחה.

 

סגירתן של כ-180 החנויות ברחבי ארה"ב תחל בתחילת פברואר ותימשך עד לאמצע אפריל. כך במכתב מאת מנכ"ל הרשת דייוויד ברנדון, שפורסם באתר החברה.

ברנדון, שמונה למנכ"ל החברה ב-2015 לאחר שהוביל בהצלחה מהפך ברשת הפיצה "דומינו'ס", אמר כי הוא מכיר בחוסר העקביות בחוויית הקנייה שהייתה במהלך עונת החגים, אולם התחייב להתמקד בשיפור חווית הקנייה – הן בחנויות והן אונליין.

 

טויס אר אס בניו יורק טויס אר אס בניו יורק צילום: אי פי איי

 

החברה, היושבת בניו ג'רזי, מתמודדת עם צמיחתן של קמעונאיות צעצועים עצמאיות במדינות השונות וכן עם ענקית המסחר אמזון, ומתכוונת להכריז על הנחות משמעותיות ועל שדרוג מועדון הלקוחות שלה במטרה למשוך קונים.

 

מעט לפני עונת החגים בארה"ב הגישה טויס אר אס בקשה לפשיטת רגל ולמיחזור חוב ארוך-מועד על סך 5 מיליארד דולר. מהלך זה העלה חששות בנוגע לעתידם של 64 אלף עובדי החברה וכמעט 1,600 חנויותיה.

 

טויס אר אס, המפעילה גם רשת עבור תינוקות ופעוטות "בייביז אר אס" ( Babies “R” Us), הפרישה יותר מ-400 מיליון דולר מתוך הלוואה עבור פשיטת הרגל בסכום של 3.1 מיליארד דולר, עבור מהלך שדרוג חנויותיה במהלך 3 השנים הבאות הכולל שיפור חוויית הקנייה ותנאי השכר של עובדי החברה.

 

החברה אמרה כי היא מתכוונת לשפץ כמה מחנויותיה ולהפוך אותם לחנויות משותפות לטויס אר אס ולבייביז אר אס, וכן להשקיע באתר האינטרנט שלה.

 

כל 83 חנויותיה בקנדה יישארו פעילות.

 

טויס אר אס שואפת להיחלץ מפשיטת הרגל ב-2018 והאופן שבו תמציא מחדש את חנויותיה תתווה לקמעונאיות אחרות את הדרך לאמץ קנייה חווייתית בניסיון להתמודד עם עלייתו של המסחר האלקטרוני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x