$
תעשייה ופיננסים

השתלטות מרדוק על רשת סקיי נמנעה זמנית ע"י רגולטורים בריטים

פוקס המאה ה-21 של מרדוק הציעה לרכוש את 61% הנותרים של ענקית התקשורת הבריטית סקיי שעדיין אינם ברשותה תמורת 15.5 מיליארד דולר. הרגולטורים בבריטניה: "העסקה עומדת בניגוד לטובת הציבור"

שירות כלכליסט 11:4823.01.18

רגולטורים בריטים הודיעו היום (ג') שהצעה בסך 15.5 מיליארד דולר מצד חברת פוקס המאה ה-21 לרכישת 61% הנותרים של ענקית התקשורת סקיי שעדיין אינם ברשותה של הראשונה, עומדת בניגוד לטובת הציבור, ותתן בידיה של משפחת מרדוק יותר מדי השפעה על התקשורת הבריטית.

 

 

החלטה זו מהווה את המכשול הגדול ביותר בהוצב בפני מאמציו של מרדוק לגבש את בעלותו על רשת השידור הבריטית. למרות שהחלטת הרגולטורים היא ראשונית ואינה מחייבת את הממשלה - שצריכה לאשר את העסקה - היא כן עשויה לשנות את השיקולים שמאחורי הצעת רכישה נפרדת בסך של 52 מיליארד דולר של וולט דיסני עבור רבים מנכסיה של פוקס, כולל סקיי.

 

 

רופרט מרדוק רופרט מרדוק צילום: בלומברג

 

 

מבחינה טכנית החלטה זו לא אמורה להשפיע על תנאי עסקת רכישת פוקס ע"י דיסני, אלא שסקיי היא אחד היהלומים שבכתר רשימת הנכסים שדיסני רוצה לקנות מפוקס. אם הממשלה אכן תחסום את עסקת פוקס-סקיי, דיסני תיאלץ להגיש הצעה חדשה כדי להשתלט על אותם 61% מסקיי כדי שברשותה יימצאו כל 100 אחוזי השליטה בחברה, וזאת בהנחה שעסקת דיסני-פוקס תאושר בנפרד. אך לא ברור האם דיסני תרגיש שהיא מוכרחה להשלים את שליטתה בסקיי.

 

רשות התחרות והשווקים הבריטית (CMA) הודיעה היום שמרדוק כבר מחזיק בהשפעה רבה במדיה הבריטיים ע"י חברת ניוז קורפ שבבעלותו, המוציאה לאור עיתונים מאוד נפוצים בבריטניה כמו The Times, the Sunday Time, וה-Sun. מרדוק ומשפחתו הם בעלי מניות מרכזיים בניוז קורפ, אשר מוציאה לאור גם את הוול סטריט ג'ורנל.

 

רשת פוקס מסרה בתגובה: "אנחנו מאוכזבים מההחלטה ומהממצאים הזמניים. בכוונתנו להמשיך לנהל דו-שיח עם ה-CMA לפני פרסום הדו"ח הסופי שלהם במאי". כמו כן אמרו בפוקס שהם מרוצים מכך שעברו מבחן אחר של ה-CMA, שבדק האם הם עומדים בסטנדרטים של השידור הבריטי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x