$
תעשייה ופיננסים

מהיום: שימוש חוקי בקנאביס בקליפורניה

תושבי המדינה מעל גיל 21 יכולים להחזיק עד 28 גרם קנאביס, וכן לגדל עד ל-6 צמחי מריחואנה בביתם. הערכה היא שתעשיית הקנאביס יכולה להגיע בקליפורניה לעשרות מיליארדי דולר במהלך השנים הבאות

שירות כלכליסט 13:5001.01.18

מהיום, 1 בינואר 2018, תושבי קליפורניה מעל גיל 21 יכולים להחזיק עד 28 גרם קנאביס לשימוש חופשי, וכן לגדל עד ל-6 צמחי מריחואנה בביתם.

הערכה היא שתעשיית הקנאביס יכולה להגיע בקליפורניה לעשרות מיליארדי דולר במהלך השנים הבאות.

 

 

 

לפני שנה הצביעה מדינת קליפורניה בעד החוק המתיר שימוש בקנאביס ומאז נוסחו תקנות המיסוי והבקרה על מכירת הסם. מבקרי החוק אומרים כי הביורוקרטיה הכבדה המלווה אותו תרתיע לקוחות, מגדלים ומוכרים, ותותיר את השוק השחור הגדול במדינה כמקור עיקרי. עד כה רק קומץ חנויות קיבלו אישור למכור את הסם.   

חנות מריחואנה בסן ברנדינו בקליפורניה חנות מריחואנה בסן ברנדינו בקליפורניה צילום: איי פי

  

עם זאת, הרווח הפוטנציאלי מהחקיקה הוא עצום עבור אחת המדינות המאוכלסות והעשירות בארה"ב. ב-1996 היתה קליפורניה הראשונה שאישרה את השימוש הרפואי במריחואנה. אולם על פי תחזיותיה של "ארק-וויו" (Arcview), חברה המנתחת את שוק הקנאביס העולמי, שוויו של שוק המריחואנה הבלתי חוקית הוא כ-5.1 מיליארד דולר לשנה ומרגע הלגליזציה, שווי זה צפוי להגיע ל-5.8 מיליארד דולר עד לשנת 2021.

 

חנות מריחואנה בסן פרנסיסקו, קליפורניה חנות מריחואנה בסן פרנסיסקו, קליפורניה צילום: איי פי

 

משתמשים חדשים בשוק הקנאביס החוקי ייאלצו לשלם מסים שונים, שרק הם צפויים להניב למדינה הכנסות של מיליארד דולר בשנה.

 

עפ"י החוק, אסור להשתמש בסם במרחק של לפחות 300 מטר מבתי ספר, במקומות ציבוריים או בעת נהיגה.

 

נכון להיום 6 מדינות בארה"ב מתירות את השימוש בסם: קולורדו, וושינגטון, אורגון, אלסקה, נבדה וכעת קליפורניה. למעשה אחד מכל 5 אמריקאים יכול כעת לרכוש מריחואנה. ועדיין – הממשלה הפדראלית רואה במריחואנה סם בלתי חוקי הרשום לצד הרואין וקוקאין ברשימת הסמים האסורים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x