$
תעשייה ופיננסים

טראמפ לחבריו אחרי אישור הרפורמה: "הפכתם לעשירים יותר"

רק בחודש שעבר טען הנשיא האמריקאי כי החוק יפגע בעשירים; הסנטור הדמוקרטי ברני סנדרס: "הוא סוף סוף מספר את האמת לגבי רפורמת המס"

שירות כלכליסט 12:3125.12.17
שעות ספורות לאחר שחתם ואישר את רפורמת המסים, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התפאר בפני חבריו העשירים, אותם אירח באתר הנופש שלו מאר א – לאגו בפלורידה, כי הם כולם "הפכו להיות עשירים יותר", כך לפי דיווח ברשת CBS.

 

רפורמת המס, שקידמו הרפובליקנים, משנה את מדרגות המס עבור אנשים פרטיים וחברות. הרפובליקנים אמנם מנסים לקדם אותה כמטיבה עם מעמד העובדים, וטראמפ עצמו טען בנובמבר כי החוק יפגע בעשירים. "זה לא טוב בשבילי", אמר בעצרת תמיכה במיזורי בחודש שעבר. "יש לי כמה חברים עשירים, הם לא מרוצים ממני עכשיו, אבל זה בסדר".

 

 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: איי אף פי

 

עם זאת, המרכז למדיניות מס מצא כי מרבית ההטבות הנלוות לרפורמה מיועדות לעשירים. לפי החישובים, 65.8% מכלל הטבות המס יגיעו בסופו של דבר לאחוזונים העליונים בלבד. יתרה מכך, לפי תחקיר של הניו יורק טיימס, טראמפ עצמו צפוי להרוויח 11 מיליון דולר הודות לרפורמת המס.

 

בתגובה לדיווח, צייץ הסנטור הדמוקרטי ברני סנדרס כי הנשיא לפחות מודה באמת. "הוא סוף כל סוף מספר את האמת לגבי רפורמת המס", כתב.

בכל מקרה, רפורמת המס נחשבת להישג החקיקתי הראשון עד כה של טראמפ מאז נכנס לבית הלבן לפני קרוב לשנה.

 

טראמפ מבלה את חופשת חג המולד באתר הנופש היוקרתי שלו בפלורידה, שגובה ממנויים דמי חבר של מעל 200 אלף דולר בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x