$
המזרח התיכון

סעודיה שחררה 20 מהעצורים בגל המעצרים נגד השחיתות

המהלך מצביע על כך שיותר ויותר עצורים, בהם נסיכים ושרים, מסכימים להסדרים שהציעה הממשלה, במסגרתם עליהם להחזיר למדינה חלק ניכר מהונם. בין המשוחררים: שר האוצר לשעבר, המנכ"ל לשעבר של סעודי טלקום, הנסיך טורקי בן חאליד

שירות כלכליסט 11:3825.12.17
סעודיה שחררה בימים האחרונים כ-20 מהעצורים בגל המעצרים נגד השחיתות שביצעה בתחילת החודש שעבר, שכלל נסיכים, אנשי עסקים ושרים. המהלך מצביע על כך שיותר ויותר עצורים מסכימים להסדרים שהציעה הממשלה, במסגרתם עליהם להחזיר למדינה חלק ניכר מהונם, שלעיתים אף מסתכם במיליארדי דולרים. בוול סטריט ג'ורנל מדווחים כי בין המשוחררים בשבוע האחרון נמנה איברהים אל אסאף, שר האוצר לשעבר וחבר דירקטוריון בחברת הנפט הממשלתית ארמקו, שהואשם במעילה הקשורה לתוכנית ההתרחבות של המסגד הגדול של מכה.

 

משוחררים נוספים כוללים את העוזר לשעבר של שר האוצר, המנכ"ל לשעבר של סעודי טלקום, הנסיך טורקי בן חאליד ואיש העסקים מוהי סאלח קאמל. "הם כולם הגיעו להסדר ושוחררו", מסר לעיתון יועץ בכיר לממשלה. "לפחות 20 אנשים שוחררו, אם לא יותר". עוד הוסיף, כי צפויים שחרורים נוספים בקרוב, וכן יתחילו המשפטים של העצורים שסירבו להסדר ומתעקשים לנקות את שמם. "הממשלה רוצה לסיים עם זה בהקדם האפשרי", הסביר. עוד קודם לכן שוחרר הנסיך מיטב בן עבדאללה, בנו של המלך הקודם, ששילם לפי הדיווחים, מיליארד דולר עבור חירותו.

 

מלון ריץ קרלטון עם העצירים מלון ריץ קרלטון עם העצירים

 

ועדה מיוחדת שהוקמה למלחמה בשחיתות, בראשותו של יורש העצר הנסיך מוחמד בן סלמאן הייתה אחראית למעצרים של מעל 200 אנשים בתחילת נובמבר, ביניהם אנשי עסקים בולטים ובני משפחת המלוכה. הם נאספו במלון ריץ קרלטון היוקרתי שהפך לבית כלא זמני. העצור הבולט ביותר הוא הנסיך אלוואליד בן טלאל, הנחשב לאדם העשיר ביותר בעולם הערבי. לפי הדיווחים, הרשויות דורשות מבן טלאל לשלם 6 מיליארד דולר תמורת שחרורו. הונו מוערך ב-18 מיליארד דולר.

 

בן טלאל. 6 מיליארד דולר תמורת שחרורו בן טלאל. 6 מיליארד דולר תמורת שחרורו צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x