$
תעשייה ופיננסים

טייסים ברינאייר שבתו לראשונה: "יריית אזהרה"

חברת הלואו קוסט האירית ניסתה למנוע בשבוע האחרון את השביתות שתוכננו ברחבי אירופה בתקופת חג המולד העמוסה, ונאלצה להכיר באיגודי העובדים; ואולם איגוד הטייסים הגרמני ארגן בכל זאת שביתה בת ארבע שעות, בטענה כי החברה לא רצינית במו"מ

שירות כלכליסט 11:1822.12.17
חברת הטיסות המוזלת ריאנאייר התמודדה היום (ו') לראשונה עם שביתת טייסים. בגרמניה טייסי החברה שבתו למשך ארבע שעות, אולם מהחברה נמסר כי כמעט ולא הורגשה השפעה על הטיסות המתוכננות.

 

חברת הלואו קוסט האירית ניסתה למנוע בשבוע האחרון את השביתות שתוכננו ברחבי אירופה בתקופת חג המולד העמוסה, ולשם כך נאלצה להכיר באיגודי העובדים. ואולם איגוד הטייסים הגרמני בכל זאת ארגן שביתה קצרה, בטענה כי החברה לא רצינית וכנה במו"מ.

 

 "זו הייתה יריית אזהרה והתחלנו בקטן. אך, יש פה פוטנציאל לפעולות נוספות", מסר דובר האיגוד מרקוס ווהל. עם זאת, הוא ציין כי לא יתקיימו שביתות נוספות לפני החג.

 

השביתה התקיימה בין השעות 4 לפנות בוקר ושמונה בבוקר, במהלכן היו אמורות להתקיים 16 טיסות בלבד. "בסך הכל אין השפעות משמעותית", דיווח דובר של שדות התעופה בברלין. בשאר שדות התעופה במדינה דיווחו על עיכובים קלים בלבד.

 

הצרות של ריאנאייר החלו כבר בספטמבר, אז נאלצה החברה לבטל מעל 20 אלף טיסות בשל בעיות בהקצאת הטייסים לנוכח שינויים ברגולציה באירלנד.

 

 

מטוס של ריאנאייר מטוס של ריאנאייר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x