• תפריט
תעשייה ופיננסים

עסקת ענק בתחום הקניונים: קרן השקעות רוכשת את ווסטפילד תמורת 15.8 מיליארד דולר

הרוכשת היא יוניבייל-רודמקו, המפעילה 71 קניונים ברחבי אירופה. לפי החברות, העסקה תיצור "מובילה בנדל"ן הגלובלי" עם נכסים העולים בשוויים על 72 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 16:0412.12.17

"ווסטפילד" (Westfield) חברה אוסטרלית המפעילה 35 קניונים ברחבי ארה"ב ובאירופה, נרכשת בידי "יוניבייל-רודמקו" (Unibail-Rodamco ) - קרן השקעות נדל"ן אירופאית היושבת בצרפת תמורת 15.8 מיליארד דולר. ווסטפילד מחזיקה בין היתר את קניון אוקולוס במרכז הסחר העולמי בניו יורק ושני קניוני ענק בלונדון.

 

דוברת יוניבייל אמרה שהצעת המזומן והמניות של 7.55 דולר למנייה, מעניקה לאקוויטי של ווסטפילד שווי של 25 מיליארד דולר. ההצעה משקפת פרמיום של 18% על מחיר הסגירה של המנייה אתמול בבוקר. כך מסרו שתי החברות היום (ג').

 

קניון אוקולוס במרכז הסחר העולמי ניו יורק קניון אוקולוס במרכז הסחר העולמי ניו יורק צילום: ויקיפדיה

 

 

יוניבייל-רודמקו מפעילה 71 קניונים ברחבי אירופה וכן מספר מרכזי ועידות ובנייני משרדים. החברות אמרו כי העסקה תיצור "מובילה בנדל"ן הגלובלי" עם נכסים העולים על 72 מיליארד דולר.

 

המיזוג המאסיבי מגיע על רקע ה"אפוקליפסה הקמעונאית", שעמה מתמודדת ארה"ב.

 

בשל לחצים וירידות בביקוש כתוצאה מעליית קמעונאות האינטרנט, חנויות פיזיות נסגרות בכל רחבי ארה"ב בקצב שיא. אנליסטים אומרים גם כי תעשיית הקמעונאות הבריטית צפויה לשנה קשה.

 

קניון ווסטפילד שפרד׳ס בוש בלונדון קניון ווסטפילד שפרד׳ס בוש בלונדון צילום: Westfield

 

"המכירות צונחות וכך מחירי הנכסים, עד לנקודה בהם נעשים אטרקטיביים בהנחה לשווי הנכס", אומר ג'ון קוליי (John Colley), מומחה למיזוגים ולרכישות בבית הספר לעסקים "וורוויק".

 

 

 

לדבריו, "התעשייה נלחמת באמזון באמצעות הוזלת עלויות דרך מיזוגים. קיים בבירור חיסכון ניכר כאשר החברה החדשה זקוקה למנהל משרד אחר, דירקטוריון אחד, מערכת אחר ואדמיניסטרציה אחת".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x