$
תעשייה ופיננסים

טראמפ: "הקנסות נגד וולס פארגו לא יבוטלו, אם כבר העונש יוחמר"

הנשיא האמריקאי הכחיש דיווחים מוקדמים היום שלפיהם הממשל ירכך את הסנקציות שיוטלו על הבנק עקב פרקטיקות פסולות שבהן נהג מול נוטלי משכנתאות

שירות כלכליסט 22:5708.12.17

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הכחיש היום כי בכוונת הממשל לרכך את הסנקציות שיוטלו על בנק וולס פארגו, זאת על רקע פרקטיקות פסולות שבהן נהג הבנק מול רוכשי בתים שנטלו משכנתאות ואשר מהם נגבו תעריפים בלתי חוקיים.

 

 

 

טראמפ הכחיש דיווחים שפורסמו מוקדם היום, שלפיהם מיק מולוואני, ממלא המקום החדש של הסוכנות להגנה כלכלית על צרכנים (CFBP) שמונה על ידי הנשיא האמריקאי, בוחן מחדש את השאלה אם להטיל על וולס פארגו קנסות של עשרות מיליוני דולרים.

 

 

וולס פארגו גבה מנוטלי משכנתאות בארה"ב תשלומים בלתי ראויים לשם קבלת ריבית נמוכה, והודיע באוקטובר כי יחזיר את תשלומים אלה ללקוחות. הסוכנות חוקרת מתחילת השנה את הסוגיה, ובתחילת נובמבר היא קיבלה ממצאי בדיקה פנימית שערך הבנק, ועל פיה נקבעו תנאי הסכם פשרה בינו לבין הסוכנות, שלפיהם ישלם הבנק קנסות בגובה עשרות מיליוני דולרים.

 

"קנסות ועונשים שיוטלו על וולס פארגו על מעשיו הרעים כנגד לקוחות וגורמים אחרים לא יבוטלו, כפי שדווח באופן בלתי נכון, אלא אם כבר יוחמרו", כתב טראמפ בציוץ שפרסם היום. "אני אהפוך עונשים לחמורים יותר כשאתפוס רמאויות!".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x