$
תעשייה ופיננסים

דיווח: יורש העצר הסעודי הוא הרוכש של הציור "סלבטור מונדי" ב-450 מיליון דולר

לפי "וול סטריט ג'ורנל", מוחמד בן סלמאן הוא האדם שרכש לפני כחודש את הציור של של ליאונרדו דה וינצ'י במחיר שיא

שירות כלכליסט 15:0708.12.17

מוחמד בן סלמאן, שהוכרז באחרונה כיורש העצר הסעודי, הוא האדם שרכש לפני כחודש את הציור "סלבטור מונדי" של ליאונרדו דה וינצ'י במחיר שיא של 450 מיליון דולר. כך מדווח "וול סטריט ג'ורנל".

 

הרוכש הגיש את הצעתו בטלפון, וזכה בציור בתוך 20 דקות - ועד כה זהותו לא היתה ידועה.

 

אתמול דווח ב"ניו יורק טיימס" כי הקונה של הציור הוא הנסיך הסעודי באדר בן עבדאללה בן מוחמד בן פרהאן אל סעוד. כמו כן דווח כי הציור עושה דרכו למוזיאון באבו דאבי.

 

היצירה צוירה במאה ה-16 ונחשבת לנדירה במיוחד משום שהיא אחת מ-20 יצירות הקיימות כיום המאומתות כיצירות מקוריות של דה וינצ'י. המוכר הוא המיליארדר דימיטרי ריבולובלב, שרכש את היצירה בשנת 2013 תמורת 127.5 מיליון דולר. על אף ש"סלווטור מונדי" לוקה את הדיוק בפרטים שבה מצטיינת יצירתו האייקונית ביותר של דה וינצ'י - ה"מונה ליזה", שצוירה באותה התקופה - הרי שהתמונה משכה רבבות מבקרים בעת שעמדה לתצוגת טרום-מכירה בלונדון, בהונג קונג ובסן פרנסיסקו. התמונה מציגה את ישו בלבוש רנסנסי, ידו האחת מורמת בברכה והשנייה אוחזת בכדור בדולח.

 

בשונה ממרבית הנסיכים ממשפחת המלוכה, בן סלמאן התחנך בתוך סעודיה, והוא בעל תואר ראשון למשפטים מאוניברסיטת המלך סעוד. על פי דיווחים בעולם, הוא זוכה לפופולריות רבה בקרב האוכלוסיה הצעירה יותר, אך לא אהוד מדי בקרב הוותיקים במשפחת המלוכה. בתפקידו כיושב ראש המועצה הסעודית לענייני כלכלה ופיתוח, בן סלמאן הוביל את המהלכים המיועדים לבנות מחדש את הכלכלה המקומית תוך שחרור מהתלות בתעשיית הנפט.

 

מוחמד בן סלמאן
מוחמד בן סלמאן צילום: אי פי איי

 

 

"סלווטור מונדי" "סלווטור מונדי" צילום: רויטרס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x