$
חברה וסביבה

איקאה מתחנפת לדור המילניום ותציע שירותי הרכבה של פרילנסרים

קמעונאית הרהיטים הגדולה בעולם תרחיב את פעילות האתר TaskRabbit שאותו רכשה לאחרונה. האתר מציע אנשים הפנויים לביצוע עבודות מזדמנות, ולא בהכרח רק הרכבת רהיטים

שירות כלכליסט 23:2405.12.17

איקאה, קמעונאית הרהיטים הגדולה בעולם, תרחיב את שירות TaskRabbit גם לקנדה, ובוחנת את האפשרות להשיקו באירופה ובאסיה — על כך מדווח "פייננשל טיימס".  

הרשת רכשה לפני חודשיים את האתר המציע אנשים הפנויים לביצוע עבודות מזדמנות, זאת במטרה למשוך לקוחות שאינם מעוניינים בהכרח להרכיב לבדם את הרהיטים.

החברה נמצאת בעיצומו של השינוי הגדול ביותר במודל העסקי שלה בעשורים האחרונים. היא הוקמה בשנות החמישים של המאה שעברה והיתה הראשונה שהציעה רהיטים באריזות שטוחות ממחסנים גדולים בפרברים. המייסד אינגבר קמפרד וצוותו היו אלה שהגו את הרעיון של יצירת רהיטים שלקוחות אוספים ומרכיבים בעצמם, וזאת במטרה לחסוך בעלויות.

 

סניף של איקאה באנגליה סניף של איקאה באנגליה צילום: designweek

 

עם זאת, על פי המנכ"ל החדש ג'ספר ברודין, איקאה הבינה כי מספר גדל והולך של לקוחות, בייחוד בני דור המילניום (גילאי 18–35), לא מעוניינים לנסוע רחוק ולבנות בעצמם ספה.

 

עוד לפני הרכישה קיימה איקאה הסדר ראשוני עם TaskRabbit, המציע כוח אדם לביצוע עבודות מזדמנות ולא בהכרח רק הרכבת רהיטים. ההסדר היה תקף עד כה ב־18 ערים בארה"ב כמו גם בלונדון, אך ברודין מציין כי איקאה רוצה להשתמש בבסיס המזומנים הגדול שלה כדי להכניס את השירות גם למדינות נוספות. "אירופה היא על מפת הכוונות שלנו, אבל איננו פוסלים את האפשרות שנביא את השירות לכל מקום שאפשר", ציין.

 

האתר, שהוקם ב־2008 בסן פרנסיסקו, מרכז כ־15 אלף פרילנסרים המציעים שירותים במגוון תחומים, מניקיון והובלות ועד תיקונים קטנים בבית.

 

רכישת TaskRabbit צפויה להיות הראשונה בגל של רכישות שתבצע איקאה, זאת במסגרת "צעדים קיצוניים" לקראת שינוי מקיף, כך לפי ברודין. בין השאר, מתוכננת פתיחת סניפים בערים גדולות והתמקדות בחנות המקוונת. בנוסף, החברה־האחות, אינטר־איקאה, מעוניינת למכור ב־2018 פריטים באתרי צד שלישי, כמו אמזון ועליבאבא.

 

ברודין ציין עוד כי קיצר את לוח הזמנים ליישום האסטרטגיה מעשור לשלוש שנים בלבד. בהתאם, התוכנית תוצג לעובדים במהלך החודשיים הבאים ולא ביוני הבא, כפי שתוכנן במקור. על פי ברודין, התוכנית תתמקד בהתאמה של הרשת לשני הטרנדים הגדולים של אורבניזציה ודיגיטליזציה, כמו גם התמקדות ביזמות. "זו תהיה גישה המכוונת יותר לפעולה", סיכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x