תעשייה ופיננסים

הכניסה לגברים אסורה: הצלחה מסחררת לחללי העבודה לנשים בארה"ב

שנה בלבד לאחר הקמת The Wing, חלל העבודה לנשים בלבד כולל כבר 1,500 חברות ועוד 8,000 ברשימת המתנה. המייסדות מספרות כי דווקא הניצחון של טראמפ הקפיץ את הביקושים: "לפתע הוצפנו במבול של טלפונים. כנראה שעד אז לא הבנו עד כמה היינו זקוקות לחלל כזה"

שירות כלכליסט 14:0805.12.17

כאשר באוקטובר 2016 הושק "The Wing" – חלל עבודה משותף ומועדון חברתי לנשים בלבד – המייסדות אודרי גלמן ולורן קסאן לא שיערו עד כמה יהיה הביקוש גבוה לחברות במועדון, או עד כמה המועדון מספק את הנוחות והצרכים של לקוחותיהן. בחודשים טרם הקמפיין לנשיאות ארה"ב ב-2016, גלמן, שלה ניסיון פוליטי לאחר ששימשה עוזרת זוטרית בקמפיין של קלינטון ודוברת משרד המבקר של ניו יורק סיטי, האמינה שהילארי קלינטון תזכה בבחירות.

 

"זה היה אמור להיות תור הזהב לנשים בעמדות כוח, כך שצריך היה לדאוג שלנשים יהיו חללים כגון אלו. זה היה קונספט מנצח בזמנו, אבל כמובן זה לא מה שארע", אמרה גלמן לביזנס אינסיידר.

 

לאחר נצחונו של דונלד טראמפ, בין לילה הוצף המועדון בטלפונים ובבקשות הצטרפות, אומרת קסאן. "עד אז לא הבנו עד כמה רצינו והיינו זקוקות לחלל כזה".

 

כעת יש למועדון 1,500 חברות ועוד 8,000 ברשימת המתנה לשני המיקומים, אחד מהם ברובע סוהו בניו יורק. המייסדות מתכננות לפתוח עוד שני מועדונים – אחד בברוקלין ואחד בוושינגטון הבירה.

 

מייסדות The Wing. מימין: אודרי גלמן ולורן קסאן מייסדות The Wing. מימין: אודרי גלמן ולורן קסאן צילום: The Wing

 

 

לא מזמן גייסה החברה 32 מיליון דולר בגיוס שני שהובל בידי רשת חללי העבודה המשותפים WeWork, כך שעד כה סך ההשקעה בחברה מסתכמת ב-42 מיליון דולר. כך על פי פורבס.

 

דמי החברות השנתיים במועדון נעים בין 2,350 דולר ל-2,700 דולר וחברות המועדון נהנות משלל הטבות, כגון הרצאות, תוכניות התנדבות קהילתית, הקרנות סרטים ו"האפי האואר".

 

החזון הגיע לאחר שגלמן, שעבודתה חייבה אותה להיות בתנועה מתמדת ולנהל פגישות ברחבי העיר, הבינה כי היא זקוקה לחלל עבודה היכול לתת מענה לכל הצרכים שלה. כך למשל, יש בכל מועדון חדרי שירותים עם מקלחות, ארוניות וחדר איפור. כמו כן הוא כולל עמדות עבודה, חדרי ישיבות, שאותם ניתן להשכיר לפי שעה, תאי טלפון אטומים לרעש, ספריה ובה ספרים מאת נשים בלבד, חדר מנוחה שקט, ואפילו חדר הנקה והחתלה לאימהות. בר ועמדת קפה מספקת שתייה וארוחות קלות.

 

קסאן, המשמשת סמנכ"לית תפעול, אומרת שעבורה מדובר ברצון ליצור קהילה: "עבורי מדובר בעיקר בקהילה היכולה להיווצר במקום. הרעיון המקורי – לפתוח חלל עבודה לשם הנוחות הפך למקום שבו ניתן לפגוש אנשים חדשים. תמהיל הלקוחות מגוון מכל הבחינות – גיל, קריירה, מוצא אתני, שעות עבודה ועוד".

 

גלמן אומרת כי בתחילת השנה ישיק המועדון מסלולי חברות נוספים וכן מלגות.

 

חלל העבודה המשותף לנשים בניו יורק חלל העבודה המשותף לנשים בניו יורק צילום: The Wing

 

בחירתו של טראמפ לנשיאות ארה"ב הקפיצה את הביקוש בחירתו של טראמפ לנשיאות ארה"ב הקפיצה את הביקוש צילום: The Wing

 

בכל מועדון יש חדרי שירותים עם מקלחות, ארוניות וחדר איפור בכל מועדון יש חדרי שירותים עם מקלחות, ארוניות וחדר איפור צילום: The Wing

 

 

"לא הבנו כמה היינו זקוקות לחלל כזה" "לא הבנו כמה היינו זקוקות לחלל כזה" צילום: The Wing

 

המייסדות מתכננות לפתוח עוד שני מועדונים – אחד בברוקלין ואחד בוושינגטון הבירה המייסדות מתכננות לפתוח עוד שני מועדונים – אחד בברוקלין ואחד בוושינגטון הבירה צילום: The Wing

 

 

דלפק הקבלה ב-The Wing. רשימת ההמתנה כוללת 8,000 שמות דלפק הקבלה ב-The Wing. רשימת ההמתנה כוללת 8,000 שמות צילום: The Wing

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x