• תפריט
בשולי החדשות

כמה זמן לוקח לנשים לבחור מה ללבוש לעבודה?

מחקר חדש מצא שארבעה חודשים תמימים מקריירה של אישה מוקדשים להתלבטות מול ארון הבגדים; 76% מהנשים לא בטוחות מה נחשב לבוש הולם למשרד

שירות כלכליסט 21:2804.12.17
האישה הממוצעת מבלה ארבעה חודשים מהקריירה שלה במחשבות מה ללבוש, כך מצא מחקר חדש.

 

המחקר שנערך על ידי חברת ההשמה הבריטית totaljobs וכלל סקר בקרב 2,000 עובדים במשרדים, מצא עוד שביום עבודה טיפוסי נשים יתלבטו מה ללבוש במשך 14 דקות, המקבילים ליומיים וחצי בשנה. לאורך קריירה שלמה של 47 שנים, פירוש הדבר כי נשים מוצאות עצמן עומדות מהורהרות מול הארון במשך 119 ימים.

 

נשים מבלות 14 דקות בכל יום בהתלבטות מה ללבוש נשים מבלות 14 דקות בכל יום בהתלבטות מה ללבוש צילום: שאטרסטוק

 

 

יתרה מכך, יותר משליש הנשים שהשתתפו בסקר טענו כי הן חשות שמופעל עליהן לחץ להיראות בצורה מסוימת, ו-76% לא בטוחות מה נחשב לבוש הולם למקום העבודה. הסיבה לכך היא שקצת פחות מחצי מהנשים בסקר הודו שאין במקום העבודה שלהן קוד לבוש מחייב, ולכן ההחלטה שלהן מה ללבוש רק נהיית מסובכת יותר.

 

"הסקר הזה מדגיש את חוסר הוודאות הסובב את קודי הלבוש במקומות העבודה, וכיצד הוא מוביל לכך שמספר הולך וגדל של עובדים מוטרדים ממה שהם לובשים ומה זה אומר עליהם", הגיב דיוויד קליפט מ- totaljobs. "המחקר שלנו מצביע על כך שהנשים מושפעות יותר מהעמימות הזו לגבי קוד הלבוש, ובעלות סבירות גדולה יותר להתמודד עם לחץ לא נחוץ ולא רצוי או הערות מצד חברים לעבודה".

 

לפחות אישה אחת מכל 10 נשים עובדות טענה כי היא חשה שמופעל עליה לחץ להתלבש בצורה מסוימת מצד מנהל, ואילו 19% מהנשים מאשימות את התרבות בחברה. בהתאם, 28% מהנשים הודו כי ספגו הערות לא נעימות לגבי ההופעה שלהן, בנוגע לפירסינג, קעקועים או תסרוקות. מביניהן, 16% ננזפו על שבאו בלבוש חושפני, ו-28% ספגו הערות על האיפור.

 

מעבר לכך, אחת מכל עשר נשים נשלחה אפילו הביתה להחליף בגדים לאחר שהגיעה לעבודה בתלבושת שהוגדרה כלא הולמת.

 

מסתבר עוד שדווקא בימים שבהם מותר לבוא למשרד בלבוש קז'ואל, המצב מסתבך אף יותר לנשים. עד כד כך, של-23% מהנשים נאמר שהן נראות עייפות, אחת מכל 20 נשאלה אם היא בהנגאובר ו-13% נשאלו אם הן חולות.

 

מצבים נוספים שגורמים לבלבול בעת ההחלטה מה ללבוש בבוקר הם פגישות עם מנהלים בכירים ולקוחות (18%), העברת מצגות (19%) ופגישות הערכה (7%).

 

אפילו מסיבות במשרד, שאמורות להיות אחד מרגעי השיא של השנה, מותירות 31% מהנשים לחוצות, לעומת 16% מהגברים.

 

באופן כללי, גברים הרבה פחות מוטרדים מסוגיית הלבוש לעומת הנשים. 66% מהגברים שהשתתפו בסקר טענו כי מעולם לא התקשו להחליט מה ללבוש לעבודה. לראיה, גברים משקיעים פחות מעשר דקות בבחירת הלבוש לאותו היום.

 

עם זאת, שני המגדרים מסכימים על פריטי הלבוש שאסור בתכלית האיסור לבוא איתם לעבודה, בראשם מכנסיים קצרים ואימוניות, וכן חולצות עם סיסמאות וכובעים.

 

"אנחנו מקווים שהממצאים הללו יעזרו למעסיקים להבין את החשיבות של הבהרת קוד הלבוש", מסרה דוברת מטעם TotalJobs.com. "אנחנו מעוניינים שהמעסיקים יחפשו דרכים לפתח קוד לבוש ניטראלי מבחינה מגדרית".

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x