$
תעשייה ופיננסים

בריטניה: טויס אר אס תסגור רבע מהחנויות

החברה במבקשת לדון בחובותיה בגין הוצאות שכירות; בספטמבר הגישה טויס אר אס בארה"ב בקשה להקפאת הליכים

שירות כלכליסט 16:5702.12.17

רשת טויס אר אס, הנמצאת בקשיים, מתכוננת לסגור כרבע מ-106 חנויותיה בבריטניה, מה שיביא לאובדן של מאות משרות. החברה האם האמריקאית של טויס אר אס, שחובותיה מסתכמים בכ-5 מיליארד דולר, הגישה בספטמבר בקשה להקפאת הליכים וארגון מחדש תחת סעיף 11.

 

סגירת החנויות היא תנאי לדיון מחודש בחובותיה של החברה בגין הוצאות שכירות. כל הסכם שייחתם מחייב את הסכמתם של 75% מהנושים.

 

ענקית הצעצועים, המעסיקה כ-3,000 עובדים, רוצה להתרחק מהמודל של חנויות הענק במרכזי קניות בפרברים, שאפיין את פעילותה עד כה.

עם זאת, החברה לא צופה פגיעה במכירות לקראת חג המולד.

 

כעת מבקשת טויס אר אס בבריטניה אישור מהדירקטוריון ומהחברה האם האמריקאית להתחיל בשיחות עם בעלי הנכסים שהיא שוכרת.

 

טויס אר אס טויס אר אס צילום: בלומברג

על פי הדיווחים, נעזרת החברה במומחים מ"אלוורז" (Alvarez ) ומ"מרסאל" (Marsal) לניסוח סידור מרצון החברה. טויס אר אס מקווה להגיע להסכם לגבי חובותיה, כך שתוכל להמשיך להמשיך ולפעול מבלי להיות נתונה ללחצי מצד נושיה.

 

דובר מטעם החברה סירב להגיב.

 

תהליך חתימה על סידור מרצון הוא תהליך נפרד מהגנה מפני פשיטת רגל שבו מעורבת חברת האם של טויס אר אס בארה"ב ושעליו הודיעה בספטמבר.

 

לפי אנליסטית הקמעונות קייט הארדקסטל מחברת Insight with Passion, האתגר שעימו מתמודדת טויס אר אס הוא שכיח בקרב הרשתות הקמעונאיות. "קמעונאיות צעצועים, אופנה - כולן הולכות לצמצם את גודל החנויות. ב-24 החודשים הבאים נראה הרבה כותרות כאלו", אמרה ל-BBC.

 

הארדקסטל אומרת כי טויס אר אס חשופה במיוחד לעלייה במסחר המקוון משום שלקוחות מרגישים בנוח עם רכישת צעצועים ומכשירי אלקטרוניקה אונליין כשמדובר במותגים גדולים ואמינים. "אין שם גדול יותר גדול בתעשייה - אם אני קונה לגו, אז לגו זה לגו, זה לגו". לדבריה, "לטויס אר אס מעברים על גבי מעברים ובהם ערמות של מוצרים, אולם עדיין הם לא יכולים להתחרות באינטרנט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x