• תפריט
תעשייה ופיננסים

צרות ב"דיילי מייל": 2018 צפויה להיות שנת הפסדים

מניות העיתון איבדו היום 29%. אנליסטים קיצצו את תחזיותיהם לירידה של עד 20% ברווח למניה לשנה הקרובה

שירות כלכליסט 15:1130.11.17

"דיילי מייל אנד ג'נרל טראסט" (Daily Maily & Gneral Trust) רשמה את הירידה הגדולה ביותר שלה מאז 2001 לאחר שמשקיעיה קיבלו חדשות שאינם רוצים לשמוע: 2018 עומדת להיות שנת הפסדים.

 

 

המוציאה לאור של עיתון "דיילי מייל" אמרה שהשנה הפיסקאלית 2018 תהיה "שנה של שינוי", והתריעה לגבי המשך החולשה בכל פעילותה, שיעור מס גבוה יותר והפסד בשל מכירת נכסים. המניות נפלו בעד 29% היום (ה') – הצניחה הגדולה ביותר מאז התקפת מגדל התאומים בספטמבר 2001.

 

הירידה במניות החברה משקפת את סבלנותם האוזלת של המשקיעים עם מנכ"ל החברה פול זווילנברג ועם מאמצי הייעול שלו, רק קצת יותר משנה לאחר שנכנס לתפקידו. בנק ההשקעות "פאנמור גורדון" (Panmure Gordon) מתחה ביקורת על החברה בשל מה שכינה "שנת השינויים החמישית ברציפות", מה שמדגיש את המאבק של אחד ממותגי העיתונות הגדולים בבריטניה ואת ניסיונו לבנות עצמו מעיתון רכילות לקבוצת עיתונות מגוונת וגלובלית.

 

 צילום: בלומברג

 

אמנם החברה לא ציינה נתונים ספציפיים בתחזית, אנליסטים קיצצו את תחזיותיהם. ג'ונת'ן הליוול מפאנמור גורדון צופה לירידה של עד 20% ברווח למניה לשנה הקרובה. הוא כינה את התחזיות "חלשות בבירור" במכתב ללקוחות, ואמר כי התרעתה של דיילי מיילי על שנת השינויים היא בלשון המעטה.

 

החברה הודיע גם על הוצאות של כ-206 מיליון ליש"ט (277 מיליון דולר) נגד כמה מהשקעותיה, ובכללם "ג'נסקייפ" (Genscape), "סייט קומפלי" (SiteCompli) ו"אקסיליג'נט" ( Xceligent).

 

"הדבר מצביע על הסיכון של המעבר של DMGT למבנה שדומה לזה של קרן הון סיכון", אומר אנליסט "ליברום" (Liberum) איאן וויטקר (Ian Whittaker), שחתך את המלצתו למניה מ"רכישה" ל"החזק". "השוק כבר מצפה לשנה זו להיות שנה של ירידה ברווחים אולם מההצהרה הנוכחית של החברה משתמע כאילו המצב גרוע עוד יותר", אומר אלכס דיגרוט (Alex DeGroot) מ"סנקוס סקיורטיס" (Cenkos Securities).

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x