$
תעשייה ופיננסים

ענקית הנפט רויאל דאץ' של תקים רשת תחנות טעינה לרכב חשמלי באירופה

החברה ההולנדית־בריטית תקים את התחנות בשיתוף עם פורד, ב.מ.וו, דיימלר ופולקסווגן. היא תתחרה בענקיות כמו אנג'י הצרפתית ו־E.on הגרמנית. זמן הטעינה יהיה דומה לתדלוק רגיל

תומר הדר 19:4128.11.17

ענקית האנרגיה ההולנדית־בריטית רויאל דאץ' של תקים רשת של עמדות טעינה לרכב חשמלי ברחבי אירופה. פרויקט הקמת רשת עמדות הטעינה יבוצע בשיתוף עם איוניטי (Ionity), מיזם המשותף לארבע יצרניות רכב: פורד, ב.מ.וו, דיימלר ופולקסווגן.

 

 

 

על פי תוכניות שפרסמה איוניטי עם הקמתה, אמורה החברה לפרוס ברחבי אירופה 100 עמדות טעינה בשנת 2018 ולהגיע לפריסה מלאה של 400 תחנות עד 2020. עמדות הטעינה הראשונות יוקמו בבלגיה, בריטניה, צרפת, הולנד, הונגריה, צ'כיה, סלובקיה, פולין וסלובניה. בשלב מאוחר יותר יוקמו 20 תחנות טעינה נוספות בגרמניה.

עמדות הטעינה ימוקמו בנקודות אסטרטגיות לאורך 80 כבישים מהירים באירופה, החל בשנת 2019. בכך נכנסת רויאל דאץ' של לתחרות מול ענקיות אנרגיה אירופיות כמו אנג'י הצרפתית ו־E.on הגרמנית, שגם הן פורסות רשת נקודות טעינה למכוניות חשמליות באירופה.

 

התחזיות האופטימיות ביותר של רויאל דאץ' של מדברות על כך שב־2025 יהוו כלי הרכב החשמליים עשירית מכלל כלי הרכב שיהיו בשימוש באירופה. לשם השוואה, כיום מדובר ב־1% בלבד. עבור החברה, שעיקר עסקיה הם בתחום הפקת הנפט, מדובר בירידה יומית של 800 אלף חביות בביקושים לנפט.

 

מספר נקודות הטעינה לכלי רכב חשמליים באירופה צמח בכמעט פי שלושה מאז 2014, והוא נאמד ב־120 אלף, כך לפי ארגון European Alternative Fuels Observatory.

 

על פי הצהרתה הרשמית של רויאל דאץ' של, "לקוחות מעוניינים לנסוע נסיעות ארוכות ברכביהם החשמליים ולהרגיש בטוחים בידיעה שהרכבים יכולים להיטען במיקומים נוחים ובמהירות". על פי הודעת החברה, המטענים יאפשרו קיבולת של 350 קילו־ואט וטעינה מהירה של רכבים חשמליים שתימשך פחות מעשר דקות, פרק זמן דומה לזה של תדלוק מכונית בבנזין או בסולר.

 

 

 

בתוך כך הודיעה היום (ג') החברה כי תחזור לשלם דיבידנדים במזומן ונתנה אור ירוק לרכישה חוזרת של מניות בהיקף של 25 מיליארד דולר. זאת כאיתות להתאוששותה של תעשיית הנפט אחרי שלוש שנים של ירידות מחירים. החברה מסרה כי תבטל את תוכנית התשלום במניות במקום מזומן למשקיעים, החל ברבעון הרביעי של השנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x