$
חברה וסביבה

בעקבות פרשת ההטרדות המיניות: CBS פיטרה את צ'ארלי רוז

המגיש הוותיק פוטר לאחר הפרסומים לפיהם הטריד שמונה נשים; נשיא חדשות CBS: "עלינו להבטיח סביבת עבודה בטוחה ומקצועית"

שירות כלכליסט 21:1321.11.17

 הקריירה של השדר צ'רלי רוז ב-CBS הסתיימה היום (ג') לאחר שהרשת פיטרה אותו בעקבות האשמות בהטרדה מינית.

 

 

 

"לפני זמן קצר סיימנו את העסקתו של רוז בחדשות CBS", כך הודיע נשיא חדשות CBS דיוויד רודס לעובדי הרשת, "זאת בעקבות הגילויים מאתמול של התנהגותו המטרידה ביותר והבלתי נסבלת. למרות תרומתו העיתונאית החשובה של צ'רלי למחלקת החדשות שלנו, אין משהו יותר חשוב, בכל ארגון שהוא, מאשר היכולת להבטיח סביבת עבודה בטוחה ומקצועית – סביבה תומכת שבה אנשים יכולים לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר. עלינו להיות מקום עבודה שכזה".

 

רוז. סוף הסיפור רוז. סוף הסיפור צילום: רויטרס

 

רוז היה אחד העיתונאים הבולטים ביותר בטלוויזיה, ועזיבתו היא מכה קשה עבור חדשות CBS, אשר נהנתה בזכותו משיעורי הצפייה הגבוהים ביותר שידעה אי פעם בשעות הבוקר הודות ל"CBS הבוקר", שנבנתה סביב רוז והמגישות שלצידו – גייל קינג ונורה אודונל.

 

CBS פיטרה את רוז בן ה-75 לאחר שהוושינגטון פוסט דיווח ששמונה נשים טענו שהוטרדו על ידו בזמן עבודתם המשותפת. לפי הדיווח, רוז התקרב אל הנשים בצורה לא הולמת, התפשט בנוכחותן, ואף כפה עצמו עליהן. תכנית הטוק שואו שלו ברשת PBS הושעתה גם כן וטרם התקבל עדכון כלשהו לגבי עתידה.

 

רוז פרסם בטוויטר התנצלות על "התנהגותו הבלתי הולמת" וכתב: "אני מאוד נבוך. התנהגתי לעתים בחוסר רגישות, ואני לוקח אחריות על כך, אם כי אני לא מאמין שכל ההאשמות האלה מדויקות. תמיד הרגשתי שאני מחפש רגשות הדדיים אבל עכשיו אני מבין שטעיתי".

 

 

 

בתוכנית הבוקר ששודרה ביום שלישי, מילאו קינג ואודונל את מקומו של עמיתן, והביעו בה את תדהמתן מהגילויים האחרונים, והסלידה מכל מעשה מסוג זה. CBS טרם הודיעה מי יחליף את רוז בהגשת התוכנית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x