$
חברה וסביבה

טראמפ משהה את ההחלטה לאפשר יבוא שלל מציד פילים באפריקה

על רקע הביקורת שספג הממשל נוכח הכוונה לבטל את האיסור על יבוא מזכרות מציד פילים באפריקה, הודיע טראמפ כי החליט להשהות את יישום ההחלטה

שירות כלכליסט 08:4418.11.17

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע כי הוא משהה את ההחלטה לאפשר ייבוא שלל מציד פילים באפריקה - זאת בעקבות מבול הביקורת שספג על ההחלטה מארגונים במדינה ובעולם וברשתות החברתיות. הנשיא האמריקני צייץ בטוויטר כי יבחן שוב את העובדות שהובאו בפניו בנושא.

 

 

 

 

 בימים האחרונים ביטל ממשל טראמפ את האיסור על ציידים המייבאים חטים של פילים שנרצחו בזמביה ובזימבבואה, איסור שהונחל תחת הממשל הקודם של ברק אובמה. במקביל נמסרה הודעה ביחס להוראה דומה האוסרת להכניס לארה"ב מזכרות מציד אריות.

 

     צילום: איי אף פי

 

פרסום ההודעות נעשה על ידי "שירות חיות הבר והדגה האמריקאי" שפרסם קווים מנחים חדשים המתירים יבוא של מזכרות מציד פילים ואריות שמקורו ב"דרום אפריקה, זמביה וטנזניה". במסגרת הכללים, נבחנת האפשרות להתיר יבוא של מזכרות דומות גם ממוזמביק, נמביה וטנזניה. 

 

האגודה לשמירה על חיות הבר באפריקה גינתה את ביטול ההוראות ומסרה כי ממשל טראמפ מחליש את החיות הנכחדות ומעודד "ציד מזכרות", פעולה הגורמת נזק אדיר ששומרי הסביבה מנסים להיאבק בה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x