$
חברה וסביבה

103 נשים נגד הארווי ויינשטיין: המסמך המדהים שחיברו יחד כל הקורבנות

שנת התקיפה, הקורבן, תיאור המעשה: נשים שסיפרו על הטרדות, תקיפות מיניות ומעשי אונס שביצע "היהודי החזק בהוליווד" פרסמו מסמך ובו רשימת הקורבנות המלאה, נכון לעכשיו. "היה נורא לכתוב את הרשימה, אבל כולנו תומכות זו בזו"

ynet 19:5708.11.17

קייט בקינסייל סיפרה כי הוא הטריד אותה מינית ב-1990 כשהייתה בת 17. גווינת' פאלטרו חשפה כי הותקפה מינית על ידיו בחדר המלון שלו, ארבע שנים לאחר מכן. הדוגמנית האיטלקייה אסיה ארגנטו סיפרה כי ב-1998 הוא אנס אותה במלון בקאן. מדי יום נחשף סיפור חדש ומטריד על המפיק ההוליוודי הארווי ויינשטיין. כעת, הנשים עצמן חושפות את הרשימה המלאה של הקורבנות, נכון לעכשיו.

 

לחצו כאן לעיון ברשימה שאף אחת מאותן נשים לא רצה להיות בה.

 

ברשימה נכללות 103 נשים שמאשימות את ויינשטיין בהטרדות, בתקיפות וגם באונס. הן פתחו בקמפיין "לעמוד ביחד" נגד המפיק שכונה בעבר "היהודי החזק בהוליווד", ונגד כל ניסיון לאיים על הקורבנות. הנשים פרסמו את המסמך שבו מתוארות שורה אחר שורה המעשים לכאורה של ויינשטיין, לצד השנה שבה אירע המקרה, שם הקורבן והגיל שבו הייתה אז. המסמך פורסם יום לאחר שתחקיר של ה"ניו יורקר" העלה כי ויינשטיין גייס לכאורה "צבא מרגלים" כדי לעקוב אחר הנשים המאשימות - בין היתר יוצאי מוסד ישראלים מחברת "בלק קיוב".

 

גווינית' פאלטרו. אחת מ-103 גווינית' פאלטרו. אחת מ-103

 

"יש עוצמה במספרים", אמרה ל"גרדיאן" הדוגמנית האיטלקייה זואי ברוק. "אני רק רוצה להעצים את כל אלו ששרדו את התקיפות, נשים וגברים. לגרום להם להרגיש שהם לא לבד". ברוק, שפרסמה את הרשימה בטוויטר, סיפרה כי הוטרדה מינית על ידי המפיק בעת שהייתה בת 23. לפרסום הרשימה אחראית ביחד איתה איטלקייה נוספת, השחקנית והמפיקה ארגנטו, שטענה כי ויינשטיין אנס אותה ומאז הפכה לאחת הקולות הבולטים בפרשה.

 

 

 

ברשימה נכתב בין היתר ששנה לאחר שויינשטיין ביקש לכאורה מפאלטרו שתעניק לו מסאז' בחדר המלון שלו, הוא תקף מינית את השחקנית מירה סורבינו. ארגנטו סיפרה כי כשהייתה בת 21, ב-1997, הוא אנס אותה. "היא הובאה למסיבה על ידי פבריציו לומברדו אבל נותרה לבד עם ויינשטיין בחדר לאחר שלומברדו עזב. הוא אנס אותה במלון בקאן. ויינשטיין עקב אחריה במשך חמש שנים אחרי התקיפה".

 

רוז מקגוון, שחקנית אחרת ואחת ממובילות המאבק נגד המפיק, סיפרה כי באותה שנה ויינשטיין אנס גם אותה. נשים אחרות שנכללות במסמך הקורבנות הן הת'ר גרהאם, דריל האנה, אווה גרין, קארה דלווין, רוזאן ארקט ושרה פולי - לצד עשרות רבות אחרות.

 

"היה נורא לכתוב את הרשימה", אמרה סמנתה פנגרוסו, דוגמנית שמתגוררת בצרפת שהאשימה את ויינשטיין בתקיפה. "זה לא רק האנשים המפורסמים. יש כל כך הרבה נשים וכל יום יש יותר". פנגרוסו אמרה בראיון כי היא עובדת על הפרסום הרשימה בשבועיים האחרונים והייתה בקשר עם ברוק וארגנטו. "כל אחת תומכת בשנייה. זה מאוד מפחיד, אבל אנחנו מאוד מאורגנות".

 

ההאשמות נגד ויינשטיין היו רק הסנונית הראשונה ובעקבותיהן הגיעו האשמות נגד בכירים אחרים בהוליווד, בהם השחקן קווין ספייסי והמפיק ג'יימס טובאק. ויינשטיין, שפוטר מהחברה שבה עבד והודח מהאקדמיה האמריקנית לקולנוע, מתמודד כעת גם מול חקירות פליליות רבות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x