$
תעשייה ופיננסים

דיווח: דיסני במו"מ לרכוש את מרבית רשת פוקס המאה ה-21

לפי הדיווח באתר CNBC, פוקס מעוניינת להתמקד בשידורי חדשות וספורט. דיסני מצדה מעוניינת באולפן הסרטים ובגישה לשווקים בינלאומיים

שירות כלכליסט 21:2206.11.17

חברת פוקס המאה ה-21 (21st Century Fox) מנהלת מגעים למכירת מרבית החברה לדיסני, וזאת במטרה להתמקד בשידורי חדשות וספורט - כך מדווח אתר CNBC על פי אנשים המקורבים לנושא. על פי הדיווח, המגעים מתנהלים בהפסקות במהלך השבועות האחרונים, ואין כרגע ודאות שהם אכן יבשילו לכדי עסקה.

 

 

עבור פוקס, הסיבה למגעים למכירתה לדיסני נובעת מהאמונה ששוררת בקרב ההנהלה הבכירה כי העיסוק בספורט ובחדשות הוא הדרך להצליח כיום בעולם המדיה. זאת בשל השינוי הגדול שעובר על עולם התקשורת בשנים האחרונות, עם כניסתן לתמונה של ענקיות כמו פייסבוק, גוגל, אמזון ונטפליקס, שמשנות את האופן שבו אנשים צורכים מדיה ואף שולטות בהפצת המדיה הדיגיטלית.

 

עבור דיסני, עסקה כזו טומנת בחובה הזדמנות להשתלט על אולפן סרטים נוסף וכן על נכסים משמעותיים בתעשיית הטלוויזיה, בהתחשב בחשיפה של פוקס לשווקים בינלאומיים כמו בריטניה, גרמניה ואיטליה. דיסני הודיעה לאחרונה כי היא תוציא את כל סרטיה מהפלטפורמה של נטפליקס ותציע שתי פלטפורמות ישירות שלה - אחת לספורט ואחת הכוללת את הפקות המקור שלה כמו מלחמת הכוכבים ומארוול.

 

 

היפה והחיה של דיסני היפה והחיה של דיסני צילום: disney

 

 

דיסני לא יכולה להיות הבעלים של שתי רשתות שידור, ולכן היא לא תרכוש רשת השידור של פוקס. היא לא תרכוש את נכסי התוכנה של פוקס ספורט, מתוך החשש ששילובם עם ערוץ ESPN עשוי להיתפס על ידי רשות ההגבלים העסקיים בארה"ב כמהלך שפוגע בתחרות. מאותה סיבה היא לא תרכוש את ערוץ החדשות או הכלכלה וכן את ערוץ החדשות המקומיות, כך על פי אנשים המקורבים למגעים.  

 

בנוסף לאולפן סרטים, הפקות טלוויזיה ונכסים בינלאומיים כמו סטאר B ו-B סקיי B, דיסני תקבל גם רשתות בידור כמו נשיונל ג'אוגרפיק ו-FX.

 

פרטים מדויקים אודות המבנה המורכב של העסקה או היקפה הפיננסי לא נמסרו. מה שידוע נכון לעכשיו הוא שעסקה כזו תהיה כרוכה במכירה של מרבית נכסיה של פוקס, אך לא של כולם. בנוסף, טרם ברור מה ההשלכות מבחינת המסים שישולמו בעסקה.

 

גורמים רשמיים בפוקס ובדיסני סרבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x