$
תעשייה ופיננסים

"נסטלה, מארס והרשי ממשיכות להשתמש בשמן דקלים בניגוד לחוק"

על פי פעילים למען יערות הגשם, שלוש החברות בחרו בקפידה את יעדי הפקת שמן הדקלים שלהן ואז שינו את יעדי הגמילה מהשמן הבעייתי, כאשר לא הצליחו להשיגם; הערב מציינים את חג ההלואין

שירות כלכליסט 14:1931.10.17

ענקיות המזון נסטלה, מארס והרשי מואשמות כי הפרו את התחייבותן להפסיק את השימוש בשמן דקלים המופק באינדונזיה וגורם לבירוא יערות (תהליך של כריתת עצי יער) — כך מדווח "הגרדיאן" הבריטי, לקראת קדחת קניות הממתקים של חג ההלואין - ליל כל הקדושים - שיצויין היום (ג') בעיקר בבבריטניה ובצפון אמריקה.

 

 

 

על פי פעילים למען יערות הגשם, נציגי קבוצת RAN, החברות הללו "הונו" את הצרכנים בהבטחות שונות לחדול משימוש בשמן הדקלים השנוי במחלוקת.

 

 דוברת הקבוצה, לורל סאת'רלין, אמרה כי נסטלה, מארס והרשי בחרו בקפידה את יעדי הפקת שמן הדקלים שלהן ואז שינו את יעדי הגמילה מהשמן הבעייתי, כאשר לא הצליחו להשיגם. "אין יותר מרווח לטעויות על מנת למנוע את הכחדתם של טיגריסים, קופי אורנגאוטן ופילים", הזהירה.

 

 

המקבץ האחרון של יערות גשם בסומטרה שבהם שוכנים שלושת המינים הללו, כמו גם מינים אחרים בסכנת הכחדה, נעלם והולך בקצב גובר, זאת בשל פעילות להפקת שמן דקלים הנעשית באמצעים בלתי חוקיים.

 

שמן דקלים קיים ביותר ממחצית מוצרי הצריכה הארוזים, כולל איפור, חומרי ניקוי ומזון. עם זאת, נגזרי השמן מוצנעים לעתים בתוויות תחת שמות תרכובות כימיות כמו "אתיל פלמיטאט".

 

ממתקי הרשי ממתקי הרשי צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x