$
חברה וסביבה

המגיש ביל או'ריילי שילם 32 מיליון דולר פיצוי למגישה ברשת פוקס ניוז בשל הטרדה מינית

מגיש פוקס ניוז שפוטר בעקבות הפרשה שילם את הסכום הגבוה לפרשנית המשפטית הוותיקה של הרשת, ליז וויהל, שהאשימה את או'ריילי בהטרדה חוזרת, מערכת יחסים מינית ללא הסכמה ושליחת חומר פורנוגרפי ומיני

שירות כלכליסט 11:3422.10.17
ביל או'ריילי, מגיש פוקס ניוז המפוטר, שילם 32 מיליון דולר כפיצוי למגישה אחרת ברשת שאיימה לתבוע אותו בשל הטרדה מינית, כך חשף הניו יורק טיימס.

 

או'ריילי שילם את הסכום הגבוה לפרשנית המשפטית הוותיקה של הרשת, ליז וויהל, שעזבה את הרשת זמן קצר לאחר חתימת ההסדר.

 

 

 

 

ביל או'ריילי ביל או'ריילי צילום: רויטרס

 

 

או'ריילי, שנחשב למגיש פופולארי ברשת, פוטר באפריל לאחר שנחשפה סדרת הטרדות מיניות מצידו, וכן הסדרים ששילם כדי להשתיק את הקרבנות. עם זאת, 32 מיליון דולר ששילם לוויהל הוא הסכום הגבוה ביותר, בהפרש ניכר, שנחשף עד כה. שני אנשים אישרו את אמיתות הדיווח, זאת בעוד שאו'ריילי טען כי "זה הכל שטויות". בעיתון דיווחו כי וויהל האשימה את או'ריילי בהטרדה חוזרת, מערכת יחסים מינית ללא הסכמה ושליחת חומר פורנוגרפי ומיני.

 

הדיווח החדש של הניו יורק טיימס עלול לפגוע במאמציו של או'ריילי להתקבל כמגיש ופרשן ברשתות מתחרות של פוקס, לפיכך מקורביו טוענים כי בפוקס הדליפו בכוונה את המידע כדי לסכל את סיכוייו. "הטיימס פרסמו מידע מודלף שהגיע ממקורות אנונימיים והוצא מהקשרו. זהו מידע כוזב, משמיץ שנועד להביך את ביל או'ריילי ולמנוע ממנו לחזור לשוק העבודה", מסר דוברו של המגיש, מארק פביאני.

 

לפי ההסדר ביניהם, וויהל חתמה לאחר קבלת הפיצויים על הצהרה משפטית לפיה אין לה "תביעות נוספות נגד או'ריילי". ההסכם ביניהם נחתם בינואר, זמן קצר לפני שאו'ריילי חתם על חוזה חדש עם פוקס בשווי 25 מיליון דולר בשנה. לפי הדיווח, בפוקס היו מודעים להסדר בין וויהל ואו'ריילי, אף שלא ידעו את סכום הפיצויים המדויק.

 

דובר של פוקס מסר בתגובה כי בעת חידוש החוזה עם או'ריילי היו מודעים להאשמות של וויהל, אך הוא עדכן אותם שיישב את העניין באופן פרטי. "לפיכך, החוזה החדש שלו כלל הגנה על החברה במקרה של האשמות הטרדה נוספות, כולל האפשרות לפטר את או'ריילי אם יועלו נגדו האשמות חדשות", מסר הדובר. בפוקס כאמור מימשו את הסעיף הזה באפריל האחרון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x