• תפריט
תעשייה ופיננסים

צעד חסר תקדים: ניסאן עוצרת מיידית את כל הייצור המקומי ביפן

זאת בשל שורת מחדלים בייצור וכישלון של העובדים בביצוע בדיקות סופיות למכוניות לפני מסירתן ללקוחות; מדובר בעצירת הפעילות בשישה מפעלים של החברה

תומר הדר 20:2619.10.17

ניסאן עוצרת מיידית את כל יצור דגמי החברה השונים ביפן, אשר מיועדים לשיווק בשוק הרכב היפני, זאת בשל תקלות בתהליך הייצור - כך מודיעה היום (ה') החברה.

 

 

 

ניסאן נחשבת כיום ליצרנית הרכב השנייה בגודלה, אחרי טויוטה. החלטתה הקריטית נובעת משורה של מחדלים שאירעו לאחרונה במפעליה, במסגרתם עובדי החברה כשלו בביצוע בדיקות סופיות למכוניות לפני מסירתן ללקוחות. במסגרת התהליך עוצרת ניסאן את הייצור בלא פחות משישה מפעלים, כדי לבצע היערכות מחודשת.

 

ניסאן מייקרה ניסאן מייקרה

 

הפרשה עצמה נחשפה ביפן לפני מספר שבועות - ובדיקות פנימיות של החברה חשפו כי מדובר בפועל בכ-1.2 מיליון כלי רכב שנמכרו ביפן במהלך שלוש השנים האחרונות. החודש הודיע משרד התחבורה היפני כי בחקירתו התגלה כי טכנאי קו יצור שלא היו מוסמכים לביצוע בדיקות ברכבי ניסאן זייפו מסמכים, כולל מדבקות יצור מיוחדות המודבקות על הרכבים וקובעות כי הם נבדקו על ידי טכנאים מוסמכים. עיקר הבעיות הטכניות שהתגלו נגעו למוטות היגוי ובלמים.

 

 

 

ניסאן מדגישה כי דגמים כדוגמת ניסאן ליף, המיועדים לשיווק מחוץ ליפן ייוצרו כרגיל לנוכח מכלול הדרישות הטכניות השונות שעליהם לעבור, בשונה מרכבים אשר מיועדים לשוק היפני.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x