• תפריט
תעשייה ופיננסים

פורבס: טראמפ הפסיד 600 מיליון דולר בשנה, ההון שלו - 3.1 מיליארד דולר

עיקר הסיבה: ירידה של 400 מיליון דולר בשווי הנדל"ן שלו המתרכז ברובו בניו יורק. 100 מיליון דולר נוספים נמחקו מההון שלו לאחר שהוציא אותם על הקמפיין שלו לנשיאות ויישוב התביעה שהוגשה נגדו בפרשת אוניברסיטת טראמפ. נשיא ארה"ב ירד למקום ה-248, מהמקום ה-156 בו מוקם בשנה שעברה

שירות כלכליסט 17:5517.10.17

דונלד טראמפ הדרדר ברשימת 400 האנשים העשירים בארה"ב למקום ה-248, מהמקום ה-156 בו מוקם בשנה שעברה, כך לפי מגזין פורבס. הסיבה לירידה בדירוג היא שהונו הצטמצם בשנה האחרונה ב-600 מיליון דולר.

 

להאזנה לכתבה, הוקלט על ידי הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה https://www.clfb.org.il/heb/main/

 

 

 

 

לפי ההערכות של המגזין, הונו של נשיא ארה"ב עומד כעת על 3.1 מיליארד דולר, ירידה מ-3.7 מיליארד דולר לפני שנה. בפורבס מייחסים את הירידה הזו קודם כל לפגיעה בשווי פורטפוליו הנדל"ן של טראמפ, המתרכז ברובו בניו יורק. אקלים הנדל"ן הבעייתי במנהטן גרם לכך שהפסיד 400 מיליון דולר מהונו. 100 מיליון דולר נוספים נמחקו מההון שלו לאחר שהוציא אותם על הקמפיין שלו לנשיאות ויישוב התביעה שהוגשה נגדו בפרשת אוניברסיטת טראמפ.

 

 

 

כשבוע וחצי לאחר שנבחר לנשיאות בנובמבר אשתקד יישב טראמפ תביעה שהגישו נגדו סטודנטים שלמדו באוניברסיטת טראמפ שהקים, וגרסו כי היא לא סיפקה את ההשכלה שהבטיחה. במסגרת ההסכם, שילם טראמפ 25 מיליון דולר.

 

לעומת טראמפ, מרבית העשירים בארה"ב רק המשיכו להתעשר בשנה האחרונה. כעת הסף להיכנס לרשימה עומד על 2 מיליארד דולר, כך שהיו 169 מיליארדרים שהוגדרו כ"עניים מדי" מכדי להיכנס לרשימה, ביניהם סמנכ"לית התפעול של פייסבוק שריל סנדברג.

 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: איי אף פי

בראש הרשימה ממשיך לעמוד ביל גייטס, זו השנה ה-24 ברציפות, הודות להון המוערך ב-89 מיליארד דולר. מייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס דורג שני עם הון של 81.5 מיליארד דולר, והמשקיע וורן באפט שלישי.

 

עם זאת, מצבו של טראמפ ברשימה של פורבס טוב יותר לעומת הדירוג המקביל של בלומברג, שם מעריכים כי הונו עומד על 2.86 מיליארד דולר בלבד, שלא מכניס אותו בין 500 האנשים העשירים בעולם.  

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x