$
עולם

ההוריקן המזרחי ביותר זה עשרות שנים: הוריקן אופליה בדרך להכות באירלנד

הסופה מתקדמת לעבר האי במהירות של 56 קמ"ש; לפי הערכות, הסופה צפויה להוביל להצפות הרסניות לאורך החוף; בוטלו האוטובוסים באזורים המועדים לפורענות

שירות כלכליסט 17:3715.10.17

העולם עוקב בדריכות אחר סופת הוריקן נוספת, הפעם מדובר בהוריקן אופליה שבדרכו לאירלנד.

 

עוצמת הסופה, שאמורה להביא עמה לאירלנד השבוע רוחות חזקות וגשמים כבדים, הופחתה הבוקר (א') מדרגה 3 לדרגה 2, והרוחות הואטו במקצת מ-185 קמ"ש למהירות של 165 קמ"ש. אולם הסופה התגברה בדרכה לאי ומתקדמת במהירות של 56 קמ"ש.

ההוריקן אופליה באוקיינוס האטלנטי ההוריקן אופליה באוקיינוס האטלנטי צילום: אי פי איי

 

המרכז הארצי לסופות הוריקן הודיע כי "ההכנות להצלת חיים ורכוש צריכות להתגבר כדי שיושלמו עד אחר הצהריים. לפי הערכות, הסופה תכה בדרום אירלנד כבר מחר (ב') בבוקר, ותתפשט בהדרגה צפונה לאורך היום. מלבד הרוחות החזקות, אופליה צפויה להוריד על אירלנד בין 5 ל-7 ס"מ של גשמים.

 

"הסופה המסוכנת צפויה להוביל להצפות לאורך החוף, כולל גלים גדולים והרסניים", הזהירו עוד במרכז.

 

שירות המטאורולוגיה של אירלנד הוציא אזהרת רוח חמורה למחוזות קלייר, קורק, גאלווי, קרי ומאיו. לפי האזהרה, הרוחות "עלולות לגרום נזק מבני והפרעות, ותנאים מסוכנים בים בשל הגלים הגבוהים ופוטנציאל להצפות".

 

תנאים מסוכנים בים ופוטנציאל להצפות. חוף ים בבריטניה תנאים מסוכנים בים ופוטנציאל להצפות. חוף ים בבריטניה צילום: אי פי איי

 

במועצת המחוז קרי כבר החלו להניח שקי חול להגן על אזורים נמוכים. שירות האוטובוסים האירי אף ביטל את האוטובוסים באזורים המועדים לפורענות.

 

בתקשורת הבריטית מיהרו לציין כי הסופה צפויה לפגוע בדיוק 30 שנה לאחר הסופה הגדולה של 1987. הסופה הזו פגעה בקורנוול בדרום מערב אנגליה עם רוחות במהירות של 190 קמ"ש, המקבילים להוריקן בדרגה 3.

 

אופליה היא סופת ההוריקן המזרחית ביותר באוקיינוס האטלנטי. עד כה החזיקה בתואר סופת פרנסס מ-1980. לפי המטאורולוגים, טמפרטורות גבוהות באוקיינוס הן שאפשרו את היווצרות הסופה.

 

אופליה היא הסופה המשמעותית השישית שפוגעת מאז תחילת השנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x