$
תעשייה ופיננסים

האקדמיה לסרטים הדיחה את המפיק הארווי ויינשטיין בעקבות הטענות להטרדה מינית

לפי הודעת חבר הנאמנים של האקדמיה, "אנו שולחים מסר שלפיו העידן שבו קיימות תופעות של הטרדות מיניות בתעשייה שלנו - הסתיים"

שירות כלכליסט 23:5214.10.17
האקדמיה האמריקאית לסרטים, המחלקת את פרסי האוסקר היוקרתיים, הדיחה משורותיה את המפיק הארווי ויינשטיין בעקבות הטענות שהטריד מינית עשרות נשים. 54 חברי חבר הנאמנים של האקדמיה, בהם סטיבן שפילברג, וופי גולדברג וטום האנקס, התכנסו הערב לישיבת חירום בבוורלי הילס וקיבלו את ההחלטה.

 

לפי הודעת האקדמיה, "החלטנו הערב להדיח את וינשטיין באופן מיידי. עשינו זאת לא רק כדי להפריד בינינו לבין מי שאינו ראוי לכבוד מצד עמיתיו למקצוע - אלא גם כדי לשלוח מסר שלפיו העידן שבו קיימות תופעות של הטרדות מיניות בתעשייה שלנו הסתיים". עוד נמסר כי "חבר הנאמנים ימשיך לגבש סטנדרטים אתיים של התנהגות אשר כל חבר באקדמיה יהיה אמור לפעול לפיהם".

 

הארווי ויינשטיין, שהפיק סרטים ידועים כמו ספרות זולה ושייקספייר מאוהב, פוטר מהחברה ביום ראשון בשל ההאשמות נגדו, שהחלו בכתבת תחקיר שפורסמה בניו יורק טיימס. מאז, נפתחו חקירות נגדו בארה"ב ובבריטניה. ביום שישי האשימה אותה השחקנית רוז מקגוואן כי אנס אותה, ובכך הצטרפה לשורת ההאשמות נגדו הכוללות מלבד אונס גם תקיפה מינית והטרדה. ויינשטיין שוהה לפי הדיווחים באירופה ומקבל טיפולים. דוברת מטעמו מסרה כי הקשרים המיניים שלו תמיד היו בהסכמה.

 

הארווי ויינשטיין הארווי ויינשטיין צילום: איי פי

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x