$
תעשייה ופיננסים

ארמקו שוקלת לוותר על הנפקה ציבורית ולמכור את מניותיה באופן פרטי

חברת הנפט הגדולה בעולם, שאמורה לצאת ב-2018 להנפקה לפי שווי של 2 טריליון דולר, מנהלת מגעים עם קרנות העושר הריבוניות הגדולות בעולם וגופים מוסדיים נוספים למכירה פרטית של מניותיה

שירות כלכליסט 21:4413.10.17

ארמקו, חברת הנפט הגדולה בעולם, שוקלת למכור את מניותיה באופן פרטי במקום לצאת להנפקה ציבורית - כך דיווח היום ה"פייננשל טיימס", שציטט חמישה מקורות המקורבים לנושא.

 

מגעים בעניין מכירה פרטית של המניות התנהלו בשבועות האחרונים בין ענקית הנפט וקרנות העושר הריבוניות הגדולות, וכן עם משקיעים מוסדיים גדולים. עם זאת, דובר מטעם ארמקו  אמר ל-CNBC כי "שורה של אופציות להנפקה ציבורית של ארמקו, ממשיכות להיבחן. שום החלטה עוד לא נעשתה ותהליך ההנפקה ממשיך כרגיל".

 

חברת הנפט הסעודית ארמקו. עשויה להנפיק לפי שווי פנטסטי חברת הנפט הסעודית ארמקו. עשויה להנפיק לפי שווי פנטסטי צילום: רויטרס

 

הבורסות הגדולות בעולם מעוניינות בביצוע ההנפקה, שעשויה להוביל לגיוס של 100 מיליארד דולר ולשקף לארמקו שווי אדיר של 2 טריליון דולר. גם אם ארמקו תחליט למכור מניות באופן פרטי, החברה מתכננת לרשום את מניותיה בבורסת טדוול המקומית ב-2018, מסרו גורמים בממלכה הסעודית לפייננשל טיימס. בהמשך לכך, עשויה החברה להירשם למסחר גם בבורסה בינלאומית נוספת, אם כי סביר שמהלך כזה לא יתחיל לפני 2019.

 

בכל מקרה, הממשלה הסינית צפויה למלא תפקיד משמעותי ברכישת מניות ארמקו, צוטט גורם המקורב לארמקו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x