$
תעשייה ופיננסים

בזמן שהמלך סלמאן ברוסיה - ארה"ב אישרה עסקת נשק עם סעודיה

העסקה בסך 15 מיליארד דולר, שהיא חלק מחבילת החימוש שנשיא ארה"ב טראמפ הבטיח לממלכה בעת ביקורו במאי, עוד יכולה להיבלם על ידי הקונגרס וכוללת מכירה של טילים נגד טילים, משגרים ומכ"ם

שירות כלכליסט 09:0507.10.17

משרד החוץ האמריקאי אישר מכירה אפשרית בשווי 15 מיליארד דולר של טילים נגד טילים (Thaad), משגרים ומכ"ם לסעודיה, זאת כחלק מחבילת החימוש שנשיא ארה"ב דונלד טראמם הבטיח לממלכה בעת ביקורו במאי.

 

האישור של משרד החוץ פירושו שניתן להתקדם במו"מ על החוזה, זאת כל עוד הקונגרס האמריקאי לא פועל לחסום את העסקה בתוך 30 יום. אם הכול יילך כשורה, הסעודים יהפכו לקונים הזרים השניים של טילי Thaad אחרי איחוד האמירויות הערביות. הטילים מיירטים טילים לטווחים קצרים ובינוניים, ומשכו תשומת לב עולמית לאחר שארה"ב הציבה סוללה שלהם בדרום קוריאה על אף התנגדות הסינים.

 

האישור האמריקאי מגיע בעוד מלך סעודיה סלמן בן עבדול עזיז מבקר במוסקבה ונפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, במטרה לחזק את קשרי האנרגיה בין המדינות.

 

חבילת החימוש שהסעודים מבקשים לרכוש כוללת בין השאר גם 44 משגרים, 360 טילים ושני מכ"מים. החבילה מכילה גם ציוד תחזוקה, 43 משאיות, גנרטורים, יחידות חשמל וציוד תקשורת.

 

סלמאן מלך סעודיה במפגש עם טראמפ במאי השנה סלמאן מלך סעודיה במפגש עם טראמפ במאי השנה צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x