• תפריט
בשולי החדשות

האם הייתם מוכנים לגור בבית מקרטון?

24 שכבות של קרטון שעמידות למים מרכיבות מיקרו-בית שכולל מטבחון ושירותים ונמכר בקצת יותר מ-41 אלף דולר. איך זה לחיות בקופסת קרטון? צפו בתמונות

שירות כלכליסט 22:3805.10.17

האם הייתם מוכנים לגור בתוך בית מקרטון? האדריכל זוכה הפרסים שיגרו באן בחר באופן בלתי שגרתי בחומר הצנוע לבנייתה של קתדרלה, פביליון (ביתן חופשי) ובקתה. הקרטון גם ישמש לבנייתו של מיקרו-בית ביוזמה שמוביל סטודיו העיצוב ההולנדי, פיקשן פקטורי.

 

לאחר שנים של פיתוח, הושק בשנה שעברה "וויקל האוס", שבנוי מ-24 שכבות קרטון בחוזק גבוה שעוטפות את הבית. המבנה הסופי, שניתן למחזר אותו וצפוי לשרוד 100 שנה, מקורה בפאנלים מעץ ובחיפוי עמיד למים.  

 

מבנה וויקלהאוס הראשון היה בקתה פשוטה מעץ לבוד ("סנדוויץ'"), שבו מטבחון ושירותים. את פנים המבנה ניתן לעצב, וכן את המבנה כולו, מכיוון שצורתו היחודית מאפשרת תיאורטית להוסיף יחידות מודולריות. מחירו של מבנה וויקל האוס מלא מתחיל ב-41 אלף דולר (לא כולל שינוע והתקנה), ונותן משמעות חדשה לביטוי "לחיות בקופסת קרטון".  

 

 

עד כה, החברה התקינה את המבנים בסביבות אורבניות וכפריות כאחד, ובהן הפארק הלאומי של הולנד עבור רשת מלונות מקומית, במרינה ברוטרדם, בשמורת הטבע אגמי אמבר הסמוכה ללונדון ועל גגו של מתקן אחסון פחם לשעבר בלונדון. 

   צילום: Designboom

 

 

 

 

     צילום: Designboom

 

 

 

 

   צילום: Designboom

 

 

 

 

   צילום: Designboom

 

   צילום: Designboom

 

 

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x