תעשייה ופיננסים

חברת התעופה הבריטית מונרך על סף קריסה

חברת התעופה החמישית בגודלה בממלכה עלולה לאבד את הרישיון שלה למכור חבילות נופש. הסיבה: הפסדיה הכבדים שמעוררים חשש באשר לעתידה

שירות כלכליסט 23:0830.09.17

מונרך, חברת התעופה החמישית בגודלה בבריטניה, נמצאת על סף תהום ועלולה לקרוס. זאת על רקע קשיים שמערימים הרגולטורים בבריטניה על החברה, הסובלת מהפסדים כבדים.

 

נוכח ההפסדים מסרבים הרגולטורים במדינה להעניק לחברה רישיון למכור חבילות נופש (ATOL), והיום ניתנה לחברה ארכה של יום לנהל שיחות חירום עם הרגולטורים, לפני פקיעת רישיונה.

 

מטוסים של חברת התעופה הבריטית מונרך. תסבוכת רגולטורית על רקע ההפסדים הכבדים מטוסים של חברת התעופה הבריטית מונרך. תסבוכת רגולטורית על רקע ההפסדים הכבדים

 

מדובר ברישיון שקריטי עבור מונרך, על רקע פעילותה העניפה בתחום זה, ופקיעתו עלולה לגרום לחברה לנזק עצום. היום ניסו מנהלי החברה לשכנע את רשות התעופה האזרחית (CAA) לחדש את הרישיון. בעוד עתיד החברה לוט בערפל, אמרו היום נציגי הרשות כי יספקו "עדכון יומי" על היכולת של החברה להפעיל את זרוע חבילות הנופש שלה.

 

אם תיוותר החברה ללא הרישיון הנוגע לחבילות הנופש שלה, עלולים אלפי נוסעים שכבר הזמינו טיסות להימצא במצב של חוסר ודאות. מקור שקרוב לחברת התעופה מסר לטלגרף הבריטי כי רשות התעופה העלתה חששות הנוגעים להפסדים האחרונים של החברה. הפסדים אלה נובעים, בין היתר, עקב מצב בטחוני לא יציב ומתקפות טרור באזורים הנחשבים לחזקים ביותר של החברה, ובהם טוניסיה וטורקיה.

 

"הטיסות שלנו מתפקדות כרגיל, ונוסעים את לקוחות מונרך על פי המתוכנן. הטיפול בסוגיית רישיון ה-ATOL שלנו לחבילות נופש מתנהל מול הרגולטור. הנושא אינו נוגע כלל למזמינו טיסות בלבד. הטיסות הרגילות יוצאות כסדרן, כמו בכל חברת תעופה", נמסר מטעם החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x