$
תעשייה ופיננסים

נורת'רופ גרומן תרכוש את יצרנית הטילים אורביטל תמורת 9.2 מיליארד דולר

סכום הרכישה עומד על 7.8 מיליארד דולר, אך נורת'רופ תיקח על עצמה גם את החובות של אורביטל בגובה 1.4 מיליארד דולר. העסקה צפויה להיסגר במחצית הראשונה של 2018

שירות כלכליסט 14:2618.09.17
חברת התעופה והביטחון האמריקאית נורת'רופ גרומן (Northrop Grumman) הודיעה על כוונתה לרכוש את יצרנית הטילים והרקטות אורביטל (Orbital) עבור 7.8 מיליארד דולר במזומן. נורת'רופ תיקח על עצמה גם את החובות של אורביטל בגובה 1.4 מיליארד דולר, כך שהשווי הכולל של העסקה עומד על 9.2 מיליארד דולר.

 

על פי תנאי העסקה, בעלי המניות של אורביטל יקבלו 134.50 דולר עבור כל מניה. העסקה צפויה להיסגר במחצית הראשונה של 2018. המחיר גבוה ב-22% ממחיר סגירת המניה ביום שישי.

 

נורת'רופ גרומן נורת'רופ גרומן צילום: בלומברג

 

 

מנועי הרקטות, הטילים וקו המוצרים האלקטרו אופטיים של אורביטל ירחיבו את היצע המוצרים שמציעה נורת'רופ ללקוחות שלה, הכוללים את משרד ההגנה האמריקאי. לאורביטל חוזים עם נאס"א וכן עם הצבא האמריקאי. הכנסות החברה עמדו ב-2016 על 4.4 מיליארד דולר.

 

נורת'רופ, הידועה בייצור גלובל הוק – כלי טייס בלתי מאויש, זכתה לאחרונה בחוזה לבנות את הדור הבא של מפציצי B-21 . היא עובדת גם על פרויקט מטוסי החמקן F-35. במקביל, היא מתחרה בבואינג על החוזה לפתח את מערכת ההגנה מטילים בליסטיים בארה"ב, פרויקט שהשווי שלו נאמד ב-85 מיליארד דולר.

 

זו עסקת הרכישה הגדולה הראשונה של נורת'רופ מזה יותר מעשור, והיא מייצגת שינוי מהתמקדות בהחזרת שווי לבעלי המניות.

 

"באמצעות המיזוג בינינו, הלקוחות ירוויחו מהרחבת היכולות, חדשנות מואצת ותחרות גדולה יותר בתחומי ביטחון עולמיים", מסר מנכ"ל נורת'רופ ווס בוש. מניות אורביטל עלו ב-20% לאחר פרסום דבר העסקה ונסחרו במחיר של 131.70 דולר.

 

המיזוג הזה מגיע בעקבותיו של מיזוג נוסף בתעשיית התעופה הצבאית, לאחר שיונייטד טכנולוג'יס הודיעה מוקדם יותר החודש כי תרכוש את רוקוול קולינס עבור 23 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x