שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

אלה הערים השלוות בעולם - האם יש נציגה לישראל?

ערים בגרמניה תופסות ארבעה מעשרת המקומות הראשונים בדירוג; מאיזו עיר מומלץ להתרחק?

שירות כלכליסט 21:5217.09.17

אם שלווה נפשית פירושה שהדרך הביתה עוברת בשדרות עצים ופרחים, חשבון בנק יציב לנוחיותכם ומשרה בטוחה, אז המקום הטוב ביותר לגור בו הוא גרמניה. כך עולה ממחקר חדש של חברת Zipjet הבריטית, שבדק מהן הערים השלוות - והפחות שלוות - בעולם.

 

לרשימה המלאה

 

ערים בגרמניה תופסות ארבעה מעשרת המקומות הראשונים, כולל שטוטגרט במקום הראשון, האנובר שלישית, מינכן חמישית והמבורג עשירית (בתיקו עם גראץ האוסטרית). תל אביב דורגה במקום ה-64 מבין 150 ערים שנבדקו. מעל לערים גדולות ונחשבות כמו לונדון (מקום 70), טוקיו (72), פריז (78) וניו יורק (84).

 

שטוטגרט זכתה בבכורה הודות לכלכלה מקומית חזקה, בעיר נמצאים המטות של פורשה, בוש ומרצדס בנץ. היא זכתה בניקוד טוב גם מבחינת אחוז גבוה של שטחים ירוקים. "היכולת לא להרגיש לכוד וצפוף עוזרת להרגיש פחות חנוקים, ולדעתי האישית זה עוזר להפחית לחץ", הגיב למחקר דיוויד מוס שעובד בשטוטגרט.

 

הדירוג התבסס על 17 קטגוריות בתחומים שונים, כמו רמת התנועה בכבישים, איכות התחבורה הציבורית, אחוז השטחים הירוקים, המצב הפיננסי של התושבים (כולל רמות חוב), הבריאות הפיסית והמנטאלית ושעות השמש שמהן נהנית כל עיר במשך השנה. ככל שעיר זכתה בניקוד נמוך יותר כך היא הוכתרה כשלווה יותר.

 

כך למשל, תל אביב זכתה בניקוד כולל של 4.69, שכלל ניקוד גבוה יחסית במדד הצפיפות (8.19) ובמדד הזיהום (7.04), אך במדד הביטחון החברתי קיבלה ניקוד נמוך וטוב (1.12). 

 

מקום ראשון, שטוטגרט בגרמניה מקום ראשון, שטוטגרט בגרמניה צילום: commonpurpose

 

 

לוקסמבורג, המונה פחות מ-600 אלף תושבים דורגה שנייה, בין השאר הודות לרמות בריאות נפשית גבוהות. ברן בשוויץ דורגה רביעית, בורדו הצרפתית שישית ואדינבורו בסקוטלנד שביעית. סידני באוסטרליה במקום השמיני היא העיר היחידה בעשירייה שאינה אירופית. סיאטל במקום ה-12 היא העיר השלווה ביותר בארה"ב.

 

 

מקום שני, לוקסמבורג מקום שני, לוקסמבורג צילום: trevellers

 

 

מקום שלישי, האנובר בגרמניה מקום שלישי, האנובר בגרמניה צילום: שאטרסטוק
 

מקום רביעי, ברן בשוויץ מקום רביעי, ברן בשוויץ צילום: happytrips

  

מקום חמישי, מינכן בגרמניה מקום חמישי, מינכן בגרמניה צילום: München Tourismus

 

 

הערים הכי פחות שלוות

 

בגדאד בירת עיראק הוכתרה כעיר הכי פחות שלווה בעולם, כשלפניה מדורגות קאבול באפגינסטן, לאגוס בניגריה, דקר בסנגל, קהיר וטהרן.

 

 

מקום ראשון, בגדד בירת עיראק מקום ראשון, בגדד בירת עיראק צילום: youtube

  

מקום שני, קאבול בירת אפגניסטן מקום שני, קאבול בירת אפגניסטן צילום: Khaama Press

 

 

מקום שלישי, לאגוס בניגריה מקום שלישי, לאגוס בניגריה צילום: frontera

 

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x