$
תעשייה ופיננסים

"טויס אר אס תגיש בקשה לפשיטת רגל כבר בשבועות הקרובים"

רשת הצעצועים האמריקאית מתמודדת עם חוב של 5 מיליארד דולר, מתוכם 400 מיליון דולר שמועד פירעונם מיועד לשנה הקרובה. החברה עשויה להגיש בקרוב בקשה לפשיטת רגל לבית משפט בוירג'יניה

שירות כלכליסט 10:4616.09.17

רשת הצעצועים האמריקאית טויס אר אס עשויה להגיש בקשה לפשיטת רגל כבר בשבועות הקרובים, זאת נוכח הלחצים ההולכים וגוברים עליה מצד ספקים. הבקשה תוגש ככל הנראה לבית משפט לפשיטות רגל בריצ'מונד, וירג'יניה - כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".

 

קמעונאית הצעצועים הנמצאת בבעלות פרטית הודתה כבר כי היא פועלת עם בנק "לזארד" על מנת להתמודד עם חוב של 5 מיליארד דולר שאותו היא נושאת על גבה. מתוך חוב זה, מועד הפירעון של חובות בהיקף של 400 מיליון דולר צפוי בשנה הקרובה.

 

חנות של טויס אר אס בניו יורק חנות של טויס אר אס בניו יורק צילום: בלומברג

 

בחודשים האחרונים הקשיחו ספקי הרשת את תנאי האספקה לטויס אר אס, על רקע מצבה הקשה. בין היתר, הם התנו את האספקה לרשת בהעברת תשלום מלא ובמזומן בעת המשלוח.

 

רשת טויס אר אס סירבה להגיב לדברים.

 

מהלך פשיטת הרגל, שבו עשויה טויס אר אס לנקוט, מגיע על רקע מספר הולך וגדל של לקוחות שעוברים לבצע רכישות אונליין אצל קמעונאיות כגון אמזון, ולא נוהגים לבקר בחנויות פיזיות ובקניונים.

 

במהלך השנה האחרונה נרשמו כבר כמה פשיטות רגל משמעותיות מצד רשתות מובילות בארה"ב, אולם אף אחת מהן איננה גדולה כמו טויס אר אס, שלה 1,600 סניפים ברחבי העולם. החודש החברה שכרה את פירמת קירקלנד אנד אליס (Kirkland & Ellis ) לשם ביצוע רה-ארגון של החברה.

 

טויס אר אס סוחבת חוב כבד מאז נרכשה על ידי פירמת בין קפיטל וקרן ההשקעות וורנאדו ריאלטי טראסט ב-2005 תמורת 6.6 מיליארד דולר והפכה לפרטית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x