• תפריט
בשולי החדשות

צפו: הרובוט YuMi בהופעת בכורה מנצח על התזמורת הפילהרמונית באיטליה

הרובוט דמוי האדם שכבר הצליח לפתור קוביה הונגרית ולהשחיל חוט למחט ניצח על שלושה קטעים מהאופרה ריגולטו של ורדי

שירות כלכליסט 23:5213.09.17
רובוט דמוי אדם בשם יומי (YuMi) ניצח ביום שלישי בערב על התזמורת הפילהרמונית לוקה לצד הטנור האיטלקי אנדריאה בוצ'לי.

 

 

 

הרובוט, המעוצב עם שתי זרועות, הוא פרי התכנון של החברה השוויצרית ABB. הוא ערך את הופעת הבכורה שלו בתיאטרון ורדי בעיר פיזה באיטליה, לרגל הפסטיבל הבינלאומי הראשון לרובוטיקה שנערך בעיר בטוסקנה.

 

 

הרובוט יומי מנצח על התזמורת לצד זמר הטנור אנדריאה בוצ'לי הרובוט יומי מנצח על התזמורת לצד זמר הטנור אנדריאה בוצ'לי צילום: רויטרס

 

"היינו צריכים לפנות זמן כדי ללמוד להבין את התנועות שלו. ברגע שעלינו על השיטה, זה כבר היה קל", סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס, אנדריאה קולומביני, המנצח הקבוע של התזמורת. "זה היה נהדר והטכנאים היו נהדרים שגרמו להכל לעבוד, בייחוד בכל הקשור לאורך ולמהירות של מחוות הידיים, שזה מאד חשוב".

 

קולומביני היה אחראי ללמד את יומי את כל התנועות, והרובוט הצליח לזכור את כל המחוות הנכונות. ההופעה עברה בהצלחה, זאת על אף שהרובוט אינו מסוגל לאלתר, כך שכל שינוי לא צפוי בקצב מצד המוזיקאים היה הורס את היצירה. בהתאם, קולומביני לא חושש שרובוט יחטוף לו בקרוב את מקום העבודה, שכן לדבריו יש צורך בבני אדם ש"יוסיפו נשמה" לתזמורת.

 

יומי ניצח על שלושה מתוך 18 הקטעים שבוצעו בהופעה, כולל האריה המפורסמת La Donna e’ Mobile מהאופרה ריגולטו של ורדי.

 

YuMi, ששמו מורכב מהמילים אתה ואני (you and me), נחשף לראשונה באפריל 2015. הוא כבר הספיק להפגין את כישוריו בפתירת קובייה הונגרית ובהשחלת חוט למחט.

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x